Sağlık Personeli! Pamukkale Üniversitesi Kamu Personeli Alınıyor

Yeni sağlık kamu personeli alımı! Pamukkale Üniversitesine 2 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Alımı yapılacak 2 Hemşire kamu personellerinin taşımaları gereken özellikler neler?

Kamu Personeli Alımı 02.07.2019, 14:00 02.07.2019, 18:16
Sağlık Personeli! Pamukkale Üniversitesi Kamu Personeli Alınıyor

Pamukkale Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde 657 sayılı devlet memurları kanununun 4/b maddesine göre 2 kişi sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller Hemşire ünvanında istihdam edilecek.

2 Hemşire alımı adayların Sağlık Yüksekokullarının ve/veya Sağlık Bilimleri Fakültelerinin ve /veya Hemşirelik Fakültelerinin Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olması gerekmektedir.

2 kişi sağlık kamu personeli alımında adayalar da aranan genel şartlar şu şekildedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

657 sayılı Devlet memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşıması,

657 sayılı kanunun 53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmaması,

2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3)) sınav sonuç belgesine sahip olması,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması,

Erkek adaylar için askerlik görevini fiilen yapmış olması gerekmektedir.

Başvurular, 12 Temmuz 2019 tarihine kadar istenilen belgeler ile birlikte Üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir. Süresinde yapılmayan veya postada meydana gelen gecikmelerde yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacak.

Kamu personeli alımı ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
HEMŞİRE ALIMI AYIBI:28 haziran 2019 2 yıl önce
HEMŞİRE ALIMI AYIBI:28 haziran 2019
Hemşire alımı AYIBI ,tarih:28 haziran 2019 Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünden: SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI GENEL ŞARTLAR: "Erkek adaylar için askerlik görevini fiilen yapmış olmak" Bunu görünce bir sağlıkçı olarak çok utandım. Bu nasıl zihniyet.Ben istemeyerek askerlikten muaf oldum. Buna rağmen var olan engellere karşı mücadele ettim ve TÜRKİYE'NİN sayılı üniversitelerinden birini kazandım.Üniversiteden çok iyi derecede mezun oldum. Üniversiteme değerli hocalarımın destekleriyle çok iyi katkılar sağladık... AYRICA BU KİŞİ HASTA ĞÜVENLİĞİ VE MEMNUNİYETİNİ HAYKIRSA OLMAYACAK MI? Bence bu üniversiteye can emanet etmeyin, Beni çocuğunuz , kardeşiniz , abinizin, babanızın,,, yerine koyun anlayın... saygılar,
KARA LEKE,TARIH sizi yazdı... 2 yıl önce
"Erkek adaylar için askerlik görevini fiilen yapmış olması gerekmektedir."
Bu ibare bir KARA LEKE...
ÖNEMLİ OLAN HEMŞİRELİK MESLEĞİNİ YAPABİLİYOR MU ? YAPAMIYOR MU?