Sağlık Bakanlığına 200 Memur Alınacak

Sağlık bakanlığı memur alımı personel alım ilanları yayınladı. Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanmakta olan memur alımı iş ilanlarında sağlık bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 200 memur alımı yapılacağı bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 14.09.2020, 11:21 15.09.2020, 08:58
Sağlık Bakanlığına 200 Memur Alınacak

Sağlık Bakanlığına 200 Memur Alınacak

Sağlık bakanlığı memur alımı personel alım ilanları yayınladı. Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanmakta olan memur alımı iş ilanlarında sağlık bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 200 memur alımı yapılacağı bildirildi.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Son başvuru tarihi 16 Eylül 2020 olarak belirtilmiştir.

Aşağıda bulunmakta olan linkten ilanları inceleyebilirsiniz

https://www.osym.gov.tr/TR,19504/kpss-202011-saglik-bakanligi-kadrolarina-yerlestirme-yapmak-icin-adaylardan-tercih-alinmasi-10092020.html

KPSS sınav sonuçlarına göre ve ÖSYM tarafından yapılmış olan merkezi yerleştirme sınavları ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplamda 200 memur alınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde kadroların bulunmuş olduğu KPSS-2020 - 11 Tercih Kılavuzları, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Adayların tercih işlemleri sırasında lisans düzeyinde bulunmakta olan tüm kadrolar için 2018 yılı KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyinde bulunmakta olan tüm kadrolar için 2018 yılı KPSS Ortaöğretim ve 2018 yılı KPSS Ön Lisans sınavlarının sonuçları kullanılacaktır.

Bütün adaylar tercihlerini, 16 Eylül 2020 tarihine kadar tercih kılavuzlarında bildirilmiş olan yasa ve kurallara göre ÖSYM’nin internet web sitesi üstünden T.C. Kimlik Numarası ve şifrelerini girerek gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Başvuran bütün bay bayan adayların 657 sayılı Devlet Memuru Kanunlarının 48 nci maddelerinin A bendinde belirtilmiş olan aşağıda bulunan tüm ana genel şartlara sahip olmaları gerekiyor.

2 - Başvuracak olan tüm adayların Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

3 - Tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

4 - Bütün bay bayan adayların kasten işlenmiş bir suçtan ötürü bir yıl veyahut daha fazla süreler ile hapis cezasına çarptırılmamış olmak gerekiyor.

5 - Ya da affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

6 - Tüm adayların Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak gerekiyor.

7 - Tüm adayların zimmet almaması, rüşvet yememsi, hırsızlık yapmamış olması, dolandırıcılık suçu işlememiş olması, sahtecilik ve görevi kötüye kullanma suçlarını işlememiş olması gerekmektedir.

8 - Başvuracak tüm bay bayan adayların Hileli iflas suçu işlememiş olması gerekiyor.

9 - Bütün adayların İhaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olması gerekmektedir.

10 - Bütün adayların İflasına fesat karıştırmaması gerekmektedir.

11 - Tüm adayların suçtan kaynaklanmış olan malvarlıklarını aklama veyahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerekmektedir.

12 - Başvuran tüm Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kpss mağduru 4 ay önce
Ya neden 2019 puanlarini da katmiyorlar atamalara, atama yapmayacaklardi da neden sinav yaptilar? Tek dertleri para oldu artik
Ercan alakuş 4 ay önce
İşbaşvurusu yapılamıyor sebebi nedir