Sağlık Bakanlığı Sınav Şartsız 29.689 Kamu Personeli Alımı İlanı Yapacak

Kamu Personeli Seçme Sınav puanı ile Sağlık Bakanlığı 29 689 kamu personeli alımları yapacak. Kadro dağılımları ve ilan kılavuzlarını adaylar merakla bekliyor. Tüm ayrıntılarıyla…

Kamu Personeli Alımı 29.07.2019, 18:31 29.07.2019, 21:07
Sağlık Bakanlığı Sınav Şartsız 29.689 Kamu Personeli Alımı İlanı Yapacak

Sağlık Bakanlığı KPSS sıralaması ile 29.689 kamu personel alımı yapılacak olup ilana çıkıyor. Adaylar kılavuzun yayınlanması ile başvuru şartlarının ne olacağı konusunda meraklı bekleyiş içerisindeler. Kılavuzun bir an önce yayınlanmasını bekleyene adaylar 7 Ağustos tarihi ile sınırlı olmasın istiyorlar. 12 Bin Personel Alımı Ağustos ayı ve 17.689 personel alımı ise 2019 Ekim ayında yapılacak.

Personel alımında daha önceki yıllarda ortak şartlar; 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış, askerlik ile ilişiği bulunmayan olması. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan bölümden - programdan son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer sertifika - belgelere sahip olması.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması gerekmektedir.

Tercih tarihi ne zaman; Sağlık Bakanı Koca tarafından Temmuz ayında yapılan açıklamada kılavuz ÖSYM'ye gönderdiklerini ifade etti. Ancak ÖSYM KPSS 2019-1 tercihleri ve YKS sonuç ile tercih nedeniyle takvimin sıkışık olduğu bundan dolayı atamaların Ağustos'a ertelendiği ifade edildi. Atamalar için tercih yapacak olan adaylar işlemlerini 7 Ağustos'ta yapmaya başlayacağını aktarmıştı.

KPSS kapsamındaki taleplerde, önlisans mezunları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, lisans mezunları için ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış adaylar arasından.

Ekim 2019 tarihinde 12 bin personel alımı içinde 6 bin 835 hemşire, bin ebe, 3 bin sağlık memuru, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, psikolog, diyetisyen, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapist, sağlık fizikçisi, perfüzyonist alımı yapılacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Adanalı 2 yıl önce
Meclise de yaş sınırı getirilsin yaş sınırı sizlerde neden geçerli değil sizlerde kpss ye tabi tutulsun yeter artık şu yaş sınırını lütfen katmayın hepiniz kendinize müslümansınız