Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Gerçekleştirecek

Sağlık Bakanlığı personel alımlarının yapılması amacı ile iş ilanı duyurusu yayınladı. Yayınlanmış olan iş ilanları bilgilerinde Sağlık Bakanlığına bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 515 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 09.11.2020, 09:52 10.11.2020, 09:59
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Gerçekleştirecek

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Gerçekleştirecek

Sağlık Bakanlığı personel alımlarının yapılması amacı ile iş ilanı duyurusu yayınladı. Yayınlanmış olan iş ilanları bilgilerinde Sağlık Bakanlığına bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 515 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarına başvuru tarihi 9.11.2020 tarihinde başlayacak ve 18.11.2020 tarihinde son bulacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyen bütün bay ve bayan adayların https://yhgm.saglik.gov.tr/ internet sitesinde bulunmakta olan Personel Bilgi Sistemi üzerinden e-devlet sitesi kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak başvuru işlemleri yapılacaktır.

Resmi ilan linki aşağıdadır

https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx?58237486-2fe9-41f1-80d2-de704ba9e91c

ALIM YAPILACAK KADROLAR

1. Sağlık Memuru alımı (Diş Protezi)

2. Sağlık Memuru alımı (Ortopedi)

3. Sağlık Teknikeri alımı (Ağız ve Diş Sağlığı)

4. Sağlık Teknikeri alımı (Diş Protezi)

5. Sağlık Teknikeri alımı (Fizik Tedavi)

6. Sağlık Teknikeri alımı (Ortopedi)

7. Sağlık Teknikeri alımı (Patolojik Anatomi)

8. Sağlık Teknikeri alımı (Laboratuvar)

9. Laborant alımı

10. Ebe alımı ve hemşire alımı

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Sağlık Teknikeri Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)