Sağlık Bakanlığı Nisan Ayında 29 Bin 600 Personel Nisanda Başlıyor

Sağlık Bakanlığı yetkililerince nisan ayında 29 Bin 600 personel alınacağını duyurmuştu. Alımı bekleyen binlerce vatandaş kuruma ve internet siteleri üzerinden aramalar yaparak ne zaman…

Kamu Personeli Alımı 19.04.2019, 21:30 19.04.2019, 22:05
Sağlık Bakanlığı Nisan Ayında 29 Bin 600 Personel Nisanda Başlıyor

32 branşta atama bekleyen on binlerce sağlık personelinin Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından hangi tarihte hangi branşlarda ve şartları neler olduğunu on binlerce sağlık personeli merakla açıklamayı beklemektedir. Sağlık personelleri Platformu başkanı Ali Aras Altıntaş yaptığı açıklamalarda nisan ayında beklenen sağlık kamu personeli alımı için teknik detaylar çözümlendi. Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından atama tarihinin daha şekillenmediğini bu atamaların mülakatsız yapılmasını istediklerini açıkladı.

KPSS öncelikli olarak alımların yapılacağı söylenmektedir. Ayrıca adayların beklentisi yaş sınırının olmaması yönünde Sağlık Bakanı Kocadan talep etmektedirler. Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımları şekillendirip bir an önce 29 Bin 600 sağlık personelinin acilen ilana çıkartılmasını takipçilerimiz yanı sıra onbinlerce sağlıkçının beklentisidir.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli kadro dağılımları: Ortopedi, Psikolog, Ebe, Biyomedikal Mühendisi, Anestezi, Radyoloji Teknikerliği, Hemşire, Acil Yardım Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Tıbbi Dokümantasyon Sekreteri, Sosyal Hizmetler Uzmanı, Ağız Diş Sağlığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Radyoterapi Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, Adli Tıp Teknikeri Perfüzyonist İş ve Uğraşı Terapisti, Eczane Hizmetleri, Acil Tıp Teknisyenliği, Fizyoterapist, Diyetisyen, birçok alanlarda alım beklenmektedir.

Yardımcı personel alımları ise 5 Bin olarak alım gerçekleştirileceği bilgisi yer aldı. Nisan ayı içerisinde şartların ve teknik detayların neler olacağı merakla beklenmektedir. Sağlık Bakanlığı yayımlamaya başladığı an itibariyle sitemiz üzerinden yayınlanacaktır.

29 Bin 600 Sağlık Personeli alımlarının yaş şartı olmaması talep edilmektedir. İlgililere Yetkililere ve Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Okan 2 yıl önce
Fizik tedavi teknikerliğinden bu yıl 2000 atama olmalı.Hastanelerin tedavi ünitelerinde taşeron hemsireler gorev yapmasın artık. Onlar cikarilirsa teknikerlerin boşta kalma ihtimali neredeyse hic yok.
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ 2 yıl önce
Her hastanede en az bir tane biyomedikal teknikeri olması şarttır.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.Duyun sesimizi.
att 2 yıl önce
ACİL TIP TEKNİSYENİ alımı yapacağız dediniz bir çok kez ama sözünüzü tutmadınız lütfen hakkımız olan atama sayısını bizlere verin
Yasin yılmaz 2 yıl önce
Fizik tedavi teknikerleri atama bekliyor.atanamayan gençler yuva kuramıyor.atanamayacaksak neden okuduk bu bölümleri lütfen sesimizi duyun artık