Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4! Atama Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı tercih kılavuzunu yayınladı. Yayınlanan KPSS/4 tercih kılavuzunda öğrenim durumları tablosu, nitelik kodları ve pozisyonlar verilmiştir. İşte detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 12.02.2020, 18:02
Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4! Atama Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Yayınlanan kılavuz içerisinde yer alan KPSS/4 Sağlık Bakanlığı kamu personeli tercihlerinde adayların öğrenim durumu tablosu, atama yapılacak pozisyonlar ile nitelik kodları detaylı şekilde incelenerek tercihleri yapması aksi takdirde hak kayıplarına yol açılmaması vurgulanmıştır.

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli kamu personeli atama tercih kılavuzu 2020 KPSS/4 yerleştirme yapmak için tercihlerin alımı gerçekleştirilecektir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme işlemi yapılacak. Tercih işlemleri 14 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup 20 Şubat 2020 tarihi saat 23:59’da sona ereceği ÖSYM tarafından ilan edilmiştir.

Adayların tercih işlemleri 2020 KPSS/4 kılavuzuna göre  T.C kimlik numarası ve aday şifresi ile bireysel olarak internet ortamında yapılacaktır. İlgili adaylar için aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise adayların öğrenim durumları ve şartlara haiz olacak şekilde tercihlerini yapması elzem olup iki günlük süreyi iyi değerlendirmeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı kılavuz ve tablolar için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)