Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi ve eczacı alınacak.

Kamu Personeli Alımı 15.02.2019, 15:50
Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilak defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Kura başvuruları  18 Şubat 2019 ve 25 Şubat 2019 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kuralara başvuramayacaklar şu şekilde yayınlandı. Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların, Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların, 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların, Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

2019 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilan metnini incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
yusuf dogan 2 yıl önce
dusunce cok guzel ben asci basiyim bize gore bir is imkani yokmu hep turizm sezonu beklemek bizi cok yipratiyor bizide dusunun ne olur