Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı

ÖSYM tarafından 2019/7 merkezi atama kılavuzu yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 memur ataması başvuru şartları ve başvuru tarihi belli oldu. Belirtilen kılavuza göre lise, önlisans ve lisans mezunu alımlar olacak.

Kamu Personeli Alımı 11.12.2019, 19:44 11.12.2019, 21:05
Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 devlet memuru ataması duyurusu ÖSYM tarafından yayımlandı. Mülakat olmadan merkezi atama ile binlerce aday devlet memuru olabilecek. Yayımlanan kılavuzda başvuru tarihleri de belli oldu.

Başvuru tarihleri ne zaman;

ÖSYM tarafından duyurulan 8 bin 845 devlet memuru alımında Sağlık Bakanlığı için başvurular 13 Aralık 2019 tarihinden itibaren alınacak. Tercihler 19 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Sağlık Bakanlığı'na atanacak kamu personelleri için ÖSYM il il kadro dağılımını da duyurdu. Hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi gibi kadrolarda alımlar gerçekleştirilecek.

Başvurular ÖSYM ais'ten yapılacak;

Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 atamada başvurular ÖSYM aday işlemleri üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu yüzden adayların başvuru tarihi içinde güncel fotoğrafının olması gerekmektedir. Adaylardan başvuru yaparken 20 Türk Lirası yerleştirme ücreti de ÖSYM ödeme sayfasınından veya banka atmlerinden yapılacaktır.

Başvuru şartları;

Kılavuzda belirtilen başvuru şartları ise belli oldu. ÖSYM tarafından merkezi atama için 2018 yılı puanı gerekmektedir. Bunun dışında tüm alımlar için nitelik kodları ayrıca belirtilmiştir. Başvuru yapacakların bu nitelik kodlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Kadro dağılımı ve nitelik kodları aşağıdaki gibidir;

Genel Başvuru Kılavuzu için tıklayın. 
Ortaöğretim mezunları için kadro dağılımına ulaşmak için tıklayın.
Ön lisans mezunları için kadro dağılımına ulaşmak için tıklayın.
Lisans mezunları için kadro dağılımına ulaşmak için tıklayın.
Ortaöğretim mezunları için nitelik kodları ulaşmak için tıklayın.
Ön lisans mezunları için nitelik kodları ulaşmak için tıklayın.
Lisans mezunları için nitelik kodları ulaşmak için tıklayın.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)