Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Kamu Personeli Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden 6 bin 409 Kamu personeli alımı başlamıştır. En az Ortaöğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımına Son başvuru tarihi 4 Ocak 2019.

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Kamu Personeli Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanmıştır. Şartları uyan adaylar, başvurularını 31 Aralık 2018 –  04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR  İl Müdürlüğüne, Hizmet Merkezine şahsen veya İŞKURüzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ünvanlar bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi olarak duyurulmuştur. aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Kamu personeli alımı adaylar il sağlık müdürlükleri tarafından sözlü sınav ile belirlenecektir. Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacağı bildirilmiştir.

Başvurular başlamıştır. Adayların; 36 yaşından gün almamış olması, Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı vardır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan metni tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro dağılımı listesi tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 10:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eda
Eda - 6 ay Önce

İşkur üzerinden nasıl başvuru yapiliyor yapan varmi

Esra korkmaz
Esra korkmaz - 6 ay Önce

Böyle saçma şey olamaz ya ebe yardımcısı bile alınıyo acil tıp teknisyeni alımı yok ya önlisans paramedik ya sa en aşağı yardımcı arada kalanlar kimsenin umrumda değil

Ali tunc
Ali tunc - 6 ay Önce

Temizlik işçisi için nereye basvurcaz

Omer zer
Omer zer @Ali tunc - 6 ay Önce

Yikama personeliyseniz makinaci lazim

Vedat Timur boga
Vedat Timur boga - 6 ay Önce

Üretim yıkama makinacisiyim

Ssşdşdşşd
Ssşdşdşşd - 6 ay Önce

Att alımı diye bi şey hiç göremeyeceğiz özellere de aynı varsa yoksa hemşire

eda
eda - 6 ay Önce

ya yeter yaşï kaldirin yeter artik

Yunus kaya
Yunus kaya - 6 ay Önce

Temizleyici

Mehmet yasin yılmaz
Mehmet yasin yılmaz - 6 ay Önce

Sağlıkbankanlığı temizlik görvlersi nerye başvurcaz