Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Kamu Personeli Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden 6 bin 409 Kamu personeli alımı başlamıştır. En az Ortaöğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımına Son başvuru tarihi 4 Ocak 2019.

Kamu Personeli Alımı 31.12.2018, 04:03 31.12.2018, 10:32
Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Kamu Personeli Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanmıştır. Şartları uyan adaylar, başvurularını 31 Aralık 2018 –  04 Ocak 2019 tarihleri arasında İŞKUR  İl Müdürlüğüne, Hizmet Merkezine şahsen veya İŞKURüzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ünvanlar bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi (genel), güvenlik görevlisi (silahsız), klinik destek elemanı (hastane), şoför (yolcu taşıma), veri giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı ambulans sürücüsü, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi olarak duyurulmuştur. aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Kamu personeli alımı adaylar il sağlık müdürlükleri tarafından sözlü sınav ile belirlenecektir. Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin meslekî bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacağı bildirilmiştir.

Başvurular başlamıştır. Adayların; 36 yaşından gün almamış olması, Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı vardır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı ilan metni tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro dağılımı listesi tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (13)
Eda 2 yıl önce
İşkur üzerinden nasıl başvuru yapiliyor yapan varmi
Esra korkmaz 2 yıl önce
Böyle saçma şey olamaz ya ebe yardımcısı bile alınıyo acil tıp teknisyeni alımı yok ya önlisans paramedik ya sa en aşağı yardımcı arada kalanlar kimsenin umrumda değil
Ali tunc 2 yıl önce
Temizlik işçisi için nereye basvurcaz
Omer zer 2 yıl önce
Yikama personeliyseniz makinaci lazim
Vedat Timur boga 2 yıl önce
Üretim yıkama makinacisiyim
Ssşdşdşşd 2 yıl önce
Att alımı diye bi şey hiç göremeyeceğiz özellere de aynı varsa yoksa hemşire
eda 2 yıl önce
ya yeter yaşï kaldirin yeter artik
Yunus kaya 2 yıl önce
Temizleyici
Mehmet yasin yılmaz 2 yıl önce
Sağlıkbankanlığı temizlik görvlersi nerye başvurcaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın