Sağlık Bakanlığı 5.298 Kamu Personel Alımına İlişkin Duyuru Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 5.298 işçi kamu personel alımı kurasına göre ataması gerçekleştirilecek adaylar için Sağlık Bakanlığı duyuru yayınladı.

Kamu Personeli Alımı 01.11.2018, 21:04
Sağlık Bakanlığı 5.298 Kamu Personel Alımına İlişkin Duyuru Yayınladı

Göreve Başlama İşlemleri 
Kura sonucu belirlenen 5.298 kamu personel alımı adayı Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan işlemlere göre başlamalarını yapacak. Kurada ismi belirlenen kişiler 2 Kasım tarihinden 13 Kasım 2018 tarihine kadar il sağlık müdürlüklerine başvurularını şahsen yapmalıdır. Posta ya da faks gibi yöntemlerle gerçekleştirilecek başvurular kabul edilmeyecektir. Ancak doğum ya da sağlık sorunları gibi mazeretler nedeniyle başvuru yapamayacak adaylar birinci derece yakınları ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Askerde olan adaylar da başvurularını yakınları aracılığıyla yapıp terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde görevlerine başlayabilirler. Ayrıca adaylara herhangi bir tebligat yapılmayacağını da hatırlatmak gerekir. Sağlık Bakanlığı internet sitesinde yer alan açıklamalar tebliğ yerine geçecektir. 

Güvenlik Soruşturması
Kura sonucu belirlenen adayların atama işlemleri güvenlik soruşturmasından sonra yapılacaktır. Buna göre güvenlik soruşturması sonucu olumsuz olan adayların ataması gerçekleştirilmeyecektir. Gerçekleştirilmiş ise dahi sonradan iptal edilecektir. 

Ataması gerçekleştirilen adaylar kendilerine tebliğ yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde göreve başlamazlar ise haklarını kaybedeceklerdir. Bu durumda boş kalan kadrolara ise yedek adaylardan atama gerçekleştirilecektir. Yedek adaylara sıra gelmesi için asil adayların başvuru süresinin dolması gerekmektedir. Ardından gerekli evraklar kontrol edilecek ve ne kadar eksik var ise o kadar yedek adaya tebligat yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (11)
sibel kaya 2 yıl önce
sağlik bakanliginin alimlari devam edecekmi devamini bekliyoruz
Bülent bakici 2 yıl önce
Yedek listeyi nerden takip edebiliriz bilgilendirirmisiniz
Kadir Alkaç 2 yıl önce
Bize çıkmaz ki şöyle bir iş hayırlısı olsun
Ayse 2 yıl önce
Nasıl bir kadrollar hangi okul bitirenler
Pervin Timurtaş 2 yıl önce
Alım devam edecekmi haberimiz olurmuş aceba
Zuzu 2 yıl önce
Bu atamada diyalizciler içinde geçerli mi?
Zeynal Özbey q 2 yıl önce
%54 engelli rapoluhumişsizimevimkiraneyapayım
Recep 2 yıl önce
Lise ön lisans lisans hangisinden alim yapiliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın