Sağlık Bakanlığı 5.298 Kamu Personel Alımına İlişkin Duyuru Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 5.298 işçi kamu personel alımı kurasına göre ataması gerçekleştirilecek adaylar için Sağlık Bakanlığı duyuru yayınladı.

Sağlık Bakanlığı 5.298 Kamu Personel Alımına İlişkin Duyuru Yayınladı

Göreve Başlama İşlemleri 
Kura sonucu belirlenen 5.298 kamu personel alımı adayı Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan işlemlere göre başlamalarını yapacak. Kurada ismi belirlenen kişiler 2 Kasım tarihinden 13 Kasım 2018 tarihine kadar il sağlık müdürlüklerine başvurularını şahsen yapmalıdır. Posta ya da faks gibi yöntemlerle gerçekleştirilecek başvurular kabul edilmeyecektir. Ancak doğum ya da sağlık sorunları gibi mazeretler nedeniyle başvuru yapamayacak adaylar birinci derece yakınları ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Askerde olan adaylar da başvurularını yakınları aracılığıyla yapıp terhis olduktan sonra 30 gün içerisinde görevlerine başlayabilirler. Ayrıca adaylara herhangi bir tebligat yapılmayacağını da hatırlatmak gerekir. Sağlık Bakanlığı internet sitesinde yer alan açıklamalar tebliğ yerine geçecektir. 

Güvenlik Soruşturması
Kura sonucu belirlenen adayların atama işlemleri güvenlik soruşturmasından sonra yapılacaktır. Buna göre güvenlik soruşturması sonucu olumsuz olan adayların ataması gerçekleştirilmeyecektir. Gerçekleştirilmiş ise dahi sonradan iptal edilecektir. 

Ataması gerçekleştirilen adaylar kendilerine tebliğ yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde göreve başlamazlar ise haklarını kaybedeceklerdir. Bu durumda boş kalan kadrolara ise yedek adaylardan atama gerçekleştirilecektir. Yedek adaylara sıra gelmesi için asil adayların başvuru süresinin dolması gerekmektedir. Ardından gerekli evraklar kontrol edilecek ve ne kadar eksik var ise o kadar yedek adaya tebligat yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
sibel kaya
sibel kaya - 7 ay Önce

sağlik bakanliginin alimlari devam edecekmi devamini bekliyoruz

Bülent bakici
Bülent bakici - 7 ay Önce

Yedek listeyi nerden takip edebiliriz bilgilendirirmisiniz

Kadir Alkaç
Kadir Alkaç - 7 ay Önce

Bize çıkmaz ki şöyle bir iş hayırlısı olsun

Ayse
Ayse - 7 ay Önce

Nasıl bir kadrollar hangi okul bitirenler

Pervin Timurtaş
Pervin Timurtaş - 7 ay Önce

Alım devam edecekmi haberimiz olurmuş aceba

Zuzu
Zuzu - 7 ay Önce

Bu atamada diyalizciler içinde geçerli mi?

Zeynal Özbey q
Zeynal Özbey q - 7 ay Önce

%54 engelli rapoluhumişsizimevimkiraneyapayım

Recep
Recep - 7 ay Önce

Lise ön lisans lisans hangisinden alim yapiliyor