Sağlık Bakanlığı 515 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı için duyuru yayınladı. Yayınlanan iş ilanı bilgilerinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 515 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 25.10.2020, 00:12 27.10.2020, 11:29
Sağlık Bakanlığı 515 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 515 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı personel alımı için duyuru yayınladı. Yayınlanan iş ilanı bilgilerinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 515 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı başvuru tarihi 9.11.2020 tarihinde başlayacak ve 18.11.2020 tarihinde sona erecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen kişiler https://yhgm.saglik.gov.tr/ internet sitesinde bulunan Personel Bilgi Sistemi üzerinden e-devlet sitesi kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak başvuru işlemleri yapılacaktır.

Resmi ilan linki aşağıdadır

https://kamuilan.ailevecalisma.gov.tr/ilanDetay.aspx?58237486-2fe9-41f1-80d2-de704ba9e91c

ALIM YAPILACAK KADROLAR

1. Sağlık Memuru (Diş Protezi)

2. Sağlık Memuru (Ortopedi)

3. Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı)

4. Sağlık Teknikeri (Diş Protezi)

5. Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi)

6. Sağlık Teknikeri (Ortopedi)

7. Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi)

8. Sağlık Teknikeri (Laboratuvar)

9. Laborant

10. Ebe ve hemşire

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Sağlık Bakanlığı personel Alımı ilanına başvuracak ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)