Sağlık Bakanlığı 400 Fizyoterapist Sağlık Çalışanı Alımı

Sağlık Çalışanı kamu personeli alım süreçleri devam ederken 400 fizyoterapist personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilan detayları…

Kamu Personeli Alımı 02.08.2019, 17:13 11.09.2019, 22:46
Sağlık Bakanlığı 400 Fizyoterapist Sağlık Çalışanı Alımı

2019 Sağlık Bakanlığı Sağlık çalışanları kamu personeli alımlarını bekleyen milyonlar için yeni ilan yayımlandı. Adaylarda aranan şartlar ve kimlerin başvuruları kabul edilmekte. Tüm detaylarıyla haberimiz devamında bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan Kamu Personeli ve sözleşmeli sağlık personeli alımı kapsamında detaylı bilgileri içerisinde barındıran istihdam kılavuzunda yer alan bilgilere göre toplamda 12 bin kişilik yapılacak sağlık personeli alımları unvan dağılımları da açıklandı.

Bahsi geçen kontenjan bilgilerine göre toplamda 400 kişilik kontenjan açılan Fizyoterapist alımları için başvuru yapacak olan adayların 4587 Nitelik Kodu ile başvurularını takip edecek olup; öğrenim koşulları için ise; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak şartı arandığı ilan edilmektedir.

Mezuniyet Alan Kodu dâhilinde Nitelik 1 için 3185 kodu ile takip yapacak olan adayların Nitelik 2 kodunda ise 8344 kodu ile işlem yapmaları gerekecektir.

Lisans mezunu adaylar için nitelikler neler tıklayın.

Sağlık Bakanlığı Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen personel alımı tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)