Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki 1-2 haftalık süreçte yayınlanan ilanla 32 bin sağlık personeli alacaklarını belirtti.

Kamu Personeli Alımı 23.03.2020, 22:17
Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yakın zamanda 32 bin kamu personel alımı yapacak.

İlan Ne Zaman Yayınlanır?

Ülkemizin içinde salgın nedeniyle olağanüstü bir durum yaşanıyor. Bu süreçte en büyük sorumluluk ise Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarına düşmektedir. Vaka sayısının her geçen gün artması nedeniyle sağlık çalışanları yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle yeni sağlık personeli alınması gerekmektedir. 

Sağlık Bakanı Koca 32 bin personel alımı için harekete geçtiklerini açıkladı. Planlamalar yapıldı ve ihtiyaçlar belirlendi. 1-2 hafta içinde ilana çıkışacak ve personel alımı için süreç başlatılacaktır. Aynı zamanda mevcut sağlık personellerinin hakları iyileştirilecektir. 3 ay boyunca sağlık personellerinin ek ödemesi yüzde 100 olacaktır. Diğer meslek grupları için de iyileştirmeler yapılacaktır. Bu açıklamalar ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacaktır. 

Bakan Koca, şu anda ortaya çıkan salgından ötürü istifa eden sağlık çalışanları olduğunu açıkladı. Bu çalışanlar yeni yapılacak olan personel alımlarına başvuru yapamayacaktır. 

Başvuru Koşulları Neler?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için 32 bin kişilik kontenjan açıklanmıştır. Ancak ayrıntılar henüz belli değildir. İlanın yayınlanması ile kontenjan dağılımı ve her bir kontenjan için başvuru koşulları belirlenecektir. İş arama aşamasında olan sağlık personelleri bakanlık tarafından yayınlanacak olan ilanları yakından takip etmelidir. İlanın yayınlanması ile başvuru takvimi de belli olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
TÜRKAN 1 yıl önce
Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünden çok mezun var bakanım bu sefer yeni mezunlara tıbbi dokümantasyona kadro alımı çok olsun
Asuman Kotan 1 yıl önce
Sayın bakanım iy güzel eleman alımı olacağını söylüyorsunuz ama yaş olarak 35 i gecmiyecek peki 35 yaş üstü ne yapacak ben yaşlı bakım sertifikası aldım huzur evine girmek istiyordum Temizlik bile olur farketmez ama 170 aradım kayıt yaptırmak için yasdan dolayı olmadı peki bizler ne yapacağız ve benim bu işe çok ihtiyacım var neden 45 değilde 35 yaş sınırı bizler yaşlı olarak mı geçiyoruz ozamn emeklilik yasida 35 e insin onca insan 35 den sinra ne yiyip içecek çok merak ediyorum
Senay 1 yıl önce
Yas sınırı nedir 35 yasin üstüne mezar bedava yapın ozwmn hicbir yere giremiyoruz kendi mesleğimizi yaştan kaybediyoruz temizlik elemanı alırken bile yaş sınırı veriyorsunuz corona Dan ölmezsek işsizlikten öleceğiz çok farkı yok bizim gibi 35 üstünün
Saglık Bakanlığı 1 yıl önce
Tüm dünyanın sıkıntılı zamanında biyomedikal mezunlarına çok ihtiyaç var .Bunu göz ardı etmiyelim .
Remziye 1 yıl önce
Ne olur 20.000 hemşire alımı olsun
Handan Ekinci 1 yıl önce
Ben 15 yıl eczanede çalıştım sonra eczane kapandı iki yıllık eczacı Teknikerliği getirildi bizde kursa tabii tutuldu sertifika aldık fakat bakıyorum hastanelere eczacı kalfasi iki yıllık mezunlar isteniyor ben bizimde faydalanmamizi istiyorum gerçekten zor durumdayim
Sağlık Bakanlığı 1 yıl önce
Tüm dünyalı sıkıntılı zamanında tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunlarına çok ihtiyaç var. Bunu göz ardı etmeyelim.
Sefer 1 yıl önce
Taşreon kadrodan memur yapılanlar gerekli haklardan yararlanabiliyorlar mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın