Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki 1-2 haftalık süreçte yayınlanan ilanla 32 bin sağlık personeli alacaklarını belirtti.

Kamu Personeli Alımı 23.03.2020, 22:17
Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yakın zamanda 32 bin kamu personel alımı yapacak.

İlan Ne Zaman Yayınlanır?

Ülkemizin içinde salgın nedeniyle olağanüstü bir durum yaşanıyor. Bu süreçte en büyük sorumluluk ise Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarına düşmektedir. Vaka sayısının her geçen gün artması nedeniyle sağlık çalışanları yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle yeni sağlık personeli alınması gerekmektedir. 

Sağlık Bakanı Koca 32 bin personel alımı için harekete geçtiklerini açıkladı. Planlamalar yapıldı ve ihtiyaçlar belirlendi. 1-2 hafta içinde ilana çıkışacak ve personel alımı için süreç başlatılacaktır. Aynı zamanda mevcut sağlık personellerinin hakları iyileştirilecektir. 3 ay boyunca sağlık personellerinin ek ödemesi yüzde 100 olacaktır. Diğer meslek grupları için de iyileştirmeler yapılacaktır. Bu açıklamalar ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacaktır. 

Bakan Koca, şu anda ortaya çıkan salgından ötürü istifa eden sağlık çalışanları olduğunu açıkladı. Bu çalışanlar yeni yapılacak olan personel alımlarına başvuru yapamayacaktır. 

Başvuru Koşulları Neler?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için 32 bin kişilik kontenjan açıklanmıştır. Ancak ayrıntılar henüz belli değildir. İlanın yayınlanması ile kontenjan dağılımı ve her bir kontenjan için başvuru koşulları belirlenecektir. İş arama aşamasında olan sağlık personelleri bakanlık tarafından yayınlanacak olan ilanları yakından takip etmelidir. İlanın yayınlanması ile başvuru takvimi de belli olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Remziye 3 gün önce
Ne olur 20.000 hemşire alımı olsun
TÜRKAN 3 gün önce
Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümünden çok mezun var bakanım bu sefer yeni mezunlara tıbbi dokümantasyona kadro alımı çok olsun
Handan Ekinci 3 gün önce
Ben 15 yıl eczanede çalıştım sonra eczane kapandı iki yıllık eczacı Teknikerliği getirildi bizde kursa tabii tutuldu sertifika aldık fakat bakıyorum hastanelere eczacı kalfasi iki yıllık mezunlar isteniyor ben bizimde faydalanmamizi istiyorum gerçekten zor durumdayim
Saglık Bakanlığı 5 gün önce
Tüm dünyanın sıkıntılı zamanında biyomedikal mezunlarına çok ihtiyaç var .Bunu göz ardı etmiyelim .
Sağlık Bakanlığı 4 gün önce
Tüm dünyalı sıkıntılı zamanında tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunlarına çok ihtiyaç var. Bunu göz ardı etmeyelim.
Sefer 4 gün önce
Taşreon kadrodan memur yapılanlar gerekli haklardan yararlanabiliyorlar mı?
İşsizim yardimci olun hastanede temizlik yaparim markette reyon elemani yaparim 3 gün önce
İşsizim yardimci olun hastanede temizlik yaparim markette reyon elemani yaparim
tüba ece 11 saat önce
radyoloji teknisyenliği alımı olsun lütfen

Gelişmelerden Haberdar Olun

@