Sağlık Bakanlığı 2 Bin 592 Sağlık Teknikeri Kamu Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından Önlisans Mezunu Sağlık Teknikeri kamu personeli alımı ilan edildi. 2 Bin 592 Sağlık Teknikeri alım şartları neler, kimler başvuruda…

Kamu Personeli Alımı 02.08.2019, 00:01 02.08.2019, 10:41
Sağlık Bakanlığı 2 Bin 592 Sağlık Teknikeri Kamu Personel Alımı

Yayımlanan duyuru ile Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 2 Bin 592 Sağlık Teknikeri kamu personeli alımı hangi şartlarda yapılıyor. Süreç nasıl işleyecek, sağlık personeli alımını takip eden yüzbinlerce adayın gözü kulağı Sağlık Personeli alımlarında umutla beklemekte. Sağlık Teknikeri alım şartları aşağıda verilmiştir.

Mezuniyet şartı olarak ön lisans kriteri bulunan başvurular için; Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak koşulu ile 3005 Nitelik Kodu ile süreç takibi yapılması gerekmektedir.

Yukarıda yer alan bilgiler uyarınca adayların süreç takibinde aşağıda yer aldığı üzere nitelik kodlarına ayrılan ve öğrenim koşulları olarak ayrı satırlarda detaylı açıklamalar barındıran Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler dosyasından, her adayın mezuniyet alanı kodları kısmından kendileri ile ilgili olan nitelik kodlarına uygun başvuru takibi yapmaları gerektiği ifade edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı Sağlık personeli lisans mezunu nitelikleri tıklayın. 2.592 Sağlık Teknikeri alım pozisyonları tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)