Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı KPSS İle Bakan Koca Haluk Levent

Dün ajanslara düşen Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı yapacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Sağlık Personeli adayları mülakat ile yapılmasın hakkaniyetle KPSS sıralaması ile alınması konusunda Sağlık personelinin kamuoyu oluşturması ile Sanatçı Haluk Levent’e ulaşarak tiwit atması ile…

Kamu Personeli Alımı 25.05.2019, 02:48
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı KPSS İle Bakan Koca Haluk Levent

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan sağlık personelleriyle iftar yemeğinde 12 Bin Sağlık çalışanı alınacağını duyurmuştu.  Ancak sağlık personeli adaylarının mülakat ile alım yapılmasını doğru bulmadıklarını KPSS sıralamasıyla haklarına razı olacağını tüm sosyal medya hesaplarını kullanarak kamuoyu oluşturmuştu.

Son olarak sosyal medya hesapları üzerinden Sanatçı Haluk Leventte ulaşan hayranlarına kulak veren Haluk Levent çok konuşulun tiwiti atmasıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Kocayı ziyaret ederek konu hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca ve Sanatçı Haluk Levent, Sağlık Bakanının fotoğrafçısına poz vererek buluşmayı kamuoyuyla paylaşarak, 12 Bin sağlık çalışanının hangi şartlarda ve nasıl alınacağı bilgisiyle sağlık personeli alımı için adayların yüreklerine su serpen o bilgi ulaştı.

12 Bin Sağlık personeli alımları KPSS sıralamasıyla alınacağını bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurularak resmiyet kazanmış oldu.

12 Bin Sağlık Bakanlığı Personeli Alımı Kadro Dağılımı ve Sayıları için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)