Sağlık Bakanından Son Dakika Açıklama! 2022 Sağlık Personeli Alımı

Son dakika haberler içinde yayınlanmış olan bilgiler doğrultusunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 40 bin sağlık çalışanı alınacağını, KPSS puanına göre ÖSYM'nin yerleştirme yapacağını açıkladı. 2022 Sağlık bakanlığı personel alımı haberi aşağıda.

Kamu Personeli Alımı 26.11.2021, 10:24 29.11.2021, 00:02
Sağlık Bakanından Son Dakika Açıklama! 2022 Sağlık Personeli Alımı

Güncel sağlık personeli alımı kapsamında açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca 40 bin sağlık personeli alımına dair flaş açıklamalarda bulundu.


2022 SAĞLIK PERSONELİ ALIMI


Sağlık Bakanı Koca, 40 bin sağlıkçı atamasına ilişkin de "KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirmeyle mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personeli alım süreci başlıyor. Ayrıca yine mülakat yapılmadan kurayla 10 bin sürekli işçi alımı da yapılıyor olacak." bilgisini verdi.

Koca; hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti unvanlarında alımların olacağını da sözlerine ekledi.


SAĞLIK PERSONELİ MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARI


Sağlık çalışanlarının, özellikle hekimlerin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini çok önemsediklerini belirten Koca, "Komisyona bir torba yasa geleceğini vekillerimizden öğrenmiş bulunuyoruz.

Bakanlık olarak çalışanlarımızın özlük haklarıyla ilgili taleplerimizi ilettik, bu konuya en az bizler kadar önem verdiğinizi biliyor ve görüşmeler sırasında kıymetli desteklerinizi bekliyoruz.

Öneri anlamında, özellikle sabit ek ücretin artırılarak genel bütçeye aktarılması, mesai sonrası çalışmanın isteğe bağlı olarak yeniden getirilmesi, emeklilikte de önemli oranda bir düzenleme yapılması." diye konuştu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Başvuru ne zaman 1 hafta önce
Başvuru ne zaman
Emrah 4 gün önce
Başvuru tarihi ne Zaman
Kamu Personeli Alımı