Sağlık Bakanı Yeni Personeller Alınacağını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu sene içerisinde 25 bin sağlık personeli alınacağını belirtti ve yeni hastanelerin açılmaya da devam ettiğini aktardı.

Kamu Personeli Alımı 31.03.2019, 16:55
Sağlık Bakanı Yeni Personeller Alınacağını Açıkladı

Bilkent’te 12 Bin Personel Çalışacak 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığına sağlık personeli alımlarıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 2019 yılı itibariyle 25 bin sağlık personeli alınacağını ifade etti. Bu personeller içerisinde doktorlar, diş hekimleri, eczacılar, ebeler ve hemşireler yer alıyor. Bunun yanı sıra Bilkent’te çalışan sağlık personeli sayısının 7 bine çıkacağını da aktardı. Hali hazırda diğer kadrolarla birlikte 4 bin personelin çalıştığı Bilkent’te personel sayısı 12 bine çıkacak. 12 bin personelin 7 bin tanesi sağlık personellerinden oluşacak. 

Bakan Koca, sürekli olarak yeni hastaneler açıldığını ifade etti ve dolayısıyla personel alımlarının azalmadan devam edeceğini aktardı. Sağlık personelleri ise yapılacak alımları merakla bekliyor. Bu kapsamda ilanların en kısa süre içerisinde yayınlanarak personel alımlarına başlanması bekleniyor. 

Bakan Koca yeni dönem içerisinde izleyecekleri politikalara ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca sağlık tesislerinin yıkılarak yerine daha büyüklerini yapmayacaklarını ifade etti. Bunun yerine yeni tesisler inşa edilecek ve burada sağlık hizmetleri verilecek. Açılacak yeni sağlık tesisleri istihdamın da önünü açacak. Dolayısıyla ekonomik kalkınma açısından bu durumun son derece önemli olduğunu ifade etmek gerekir. ÇEMATEM, AMATEM ve BAHAR benzeri polikliniklerin inşasına da hız verilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Hüseyin Samet cengiz 2 yıl önce
biz radyoloji teknisyenleri ölelim mi! bize niye iş yok.
Nargihan AKIN 2 yıl önce
Ebe yardımcılığı kadrosu açılmayacak mi??
Xerib etkü 2 yıl önce
Hemsıre yardımcısı bolümü boşa mı acıldi