Rusya Tüm Dünyaya duyurdu: Türkiye Süper Orduyu Kuruyor

Rusya devleti içinde yayın yapan Free News isimli önemli haber sitesi Türkiye Devletinin Turan Ordusu'nu kurma hedefini yavaş yavaş gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 22.11.2020, 00:32
Rusya Tüm Dünyaya duyurdu: Türkiye Süper Orduyu Kuruyor

Rusya Tüm Dünyaya duyurdu: Türkiye Süper Orduyu Kuruyor

Rusya devleti içinde yayın yapan Free News isimli önemli haber sitesi Türkiye Devletinin Turan Ordusu'nu kurma hedefini yavaş yavaş gerçekleştirdiğini açıkladı.

Uzun süreden beridir gündemden düşmeyen ve yakın zamanda kurulması beklenmekte olan Turan Ordusu, Rusya medyasında gündem oldu.

Free News isimli Rusya kayanklı haber sitesi, ‘Türk Devletinin Büyük Turan fikri sonunda gerçekleşiyor’ başlıklı bir analiz haberi yayınladı.

Yayınlanmış olan haberde, ‘Türkiye’nin Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı devleti içinde ‘Büyük bir Turan ordusu’ oluşturma amacını sessizce ve yavaşça hayata geçiriyor’ şeklinde açıklandı.

Rus haber sitesi tarafından Yapılmış olan haberde, Türkiye devletinin Suriye ve Irak’ı terör örgütlerinden temizlediğini ve buraları ele geçirdiği yazdı.

Rus haber sitesi tarafından Yayınlanan haberdeki analizler söyle:

Azerbaycan devleti ile Türk devleti arasında yapılmış olan tatbikatlar, ortak eğitimler ile iki devlet çoktan birleşmiş durumda.

Önemli Analistlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Aliyev büyük bir ordu kurmaya hazırlanıyor.

Azerbaycan devleti yanı sıra Türki devletler ile çok yakın ilişkilerin kısa sürede resmiyete dökülmesi beklenmekte.

RUS SİYASETÇİ AÇIKLAMIŞTI

Rus siyasetçi Vladimir Jirinovski Türk Devletinin Türki devletlerle birlikte Turan birliği’ni kurmayı amaçladığını söylemişti.

Ekim ayı işaret edildi

Stratejist ve ekonomist uzmanı olan Kaan Sarıaydın, Turan Ordusu'nun Ekim aylarında ilan edileceğini öne sürmüştü.

Oluşturulacak olan Turan ordusu birçok alanda; gelişmiş silah üretimleri, füze kalkanları, uzun mesafeli füzeler, savaş uçaklarının üretimi, savaş gemilerinin üretimi, helikopter üretimi ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve bütün güçlerini de birleştirecek.

İlk olarak Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan Turan Ordusuna Katıldı. Turan ordusunun ilk başkanlığı oybirliğiyle 2014 sonuna kadar birliğin en kuvettli ordusuna sahip olan Türkiye’ye verildi, Türkiye ise daha sonra başkanlığını Kırgızistana devredecek.

Sadece 4 devletin bünyesinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı bile Başta İsrail olmak üzere birçok ülkeyi korkutmaya yetti.

AVRUPADA PANİK MANŞETLERİ ATILDI

Yapılan açıklamalar bununla sınırlı kalırken, Avrupa’da bazı televizyon kanalları haberi son dakika ve flaş olarak duyurdu. Avrupa medyasına göre bu ordu TURAN Ordusu.

Bazı gazetelerin attığı panik manşetlerinde ise daha farklı detaylara yer vereliyor. Gazetelerin haberlerine göre bu ordu, Türk devletlerini tehtit eden dış güçlere karşı orduların bütün imkânlarıyla birlik olup gerekirse silah gücüyle karşılık verecek.  Diğer görevi ise Müslüman ülkelerin can güvenliğini korumak olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)