Resmi Gazetede Zabıt Katibi Boş Kadro İlanı! Yayınlandı

Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımları için boş kadro ilanlarını merakla bekleyen adaylar için Resmi Gazetede boş kadrolar yayınlanmıştır. Boş kadro sayısı ve dağılımları ve tüm detaylar…

Kamu Personeli Alımı 13.05.2020, 01:00 22.06.2020, 21:20
Resmi Gazetede Zabıt Katibi Boş Kadro İlanı! Yayınlandı

Resmi Gazetede yayınlanan ilana göre Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarında boş ve dolu kadrolar yayınlanmıştır. Buna göre Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarındaki münhal bulanan zabıt katibi kontenjanlar neler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında KPSS veya KPSS’siz lise, önlisans ve lisans mezunu adayların takip ettiği kamu personeli alımlarında Adalet Bakanlığı münhal ve boş kadroların sayılarını ve detaylarını öğrenmek istediklerini e-devlet kanalıyla Adalet Bakanlığına bildirmişlerdi.

Adalet Bakanlığı merak edilen sorulara resmi gazete ile cevap vererek, taşra teşkilatı birimlerinde “Adalet Saraylarında” 4.944 zabıt katibinin boş kadro sayısının olduğunu duyurdu. İş arayan adaylar bu kadroların nasıl ve ne şekilde dolduracağı bekleniyor.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında kontrolör ve diyetisyen açıklarının olduğunu açıkladı. Bu açıkların ne zaman ne şekilde kapatılacağı ve iş arayan mezunların atamalarının ne zaman ilana çıkılacağı merakla beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Gıda teknikeri 13 ay önce
Gıda teknikerlerininde hepsi boşta biraz da onların atamasını yapın biz boşuna mı okuduk
sabiş 12 ay önce
merakla ve heyacanla bekliyoruz