Resmi Gazete İlanı 342 Kamu Personeli Alımı

Resmi Gazetede bugün yayınlanan ilan kapsamında kamu personeli alımı duyurusu yapılmıştır. İlana göre İnönü Üniversitesi KPSS puan sıralamasıyla 342 kamu personeli alımı yapılacağını ilan etti. İlgilenen adayların başvuru şartları detayları…

Kamu Personeli Alımı 28.05.2020, 02:00
Resmi Gazete İlanı 342 Kamu Personeli Alımı

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünde istihdam edilmek üzere 342 kamu personeli alımı için unvanlar ve genel başvuru şartları kılavuzla yayınlanmıştır. Buna göre unvanlar ve detaylar aşağıdadır.

Unvanlar Neler; Hemşire, Psikolog, Diyetisyen, Fizyoterapist ve Sağlık Teknikeri (farklı branşlardan) toplam olarak 342 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Kılavuz sayfa sonunda verilmiştir.

Genel Başvuru Şartları Neler;

1- 657 Sayılı Kanunun 48 maddesindeki (Devlet Memurları) şartlara haiz olması,

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık maaşı almıyor olması,

3- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olması veya tecilli,

4- 657 Sayılı Kanun 53 maddesi hükümleri saklı kalarak sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarının 24 saat esasına göre vardiyalı nöbet usulü çalışmasına ve akıl veya vücut sağlığının yerinde olması,

5- Adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilecekler, (daha önce farklı kurum ve kuruluşlarda sözleşmesinin feshedilmesi veya görevini bırakanların başvuruları kabul edilmeyecek) işe alınsalar dahi sonradan tespit edilenler için hukuki olarak gereği yapılacaktır.

İlan Tarihi; 28 Mayıs 2020 son başvuru tarihi ise 12 Haziran 2020 olarak ilan edilmiştir. Başvurular https://personelilan.inonu.edu.tr adresine online olarak yapılacaktır.

İlan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)