Resmi Gazete Duyurusu! Bay Bayan 5 Zabıta Memuru Alımı

Resmi Gazetede yayınlanan yeni ilan ile bay ve bayan adaylar arasından istihdam edilmek üzere Sivas Akıncılar Belediyesine 5 zabıta memuru alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 30.06.2020, 03:00 30.06.2020, 03:00
Resmi Gazete Duyurusu! Bay Bayan 5 Zabıta Memuru Alımı

Zabıta memuru alımı unvanlar, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartlara haiz olan adayların başvuruları ve şartları resmi gazete ile duyurulmuştur.

Yayınlanan ilana göre Sivas ili Akıncılar Belediye Başkanlığında 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara dair sınav ve atama yönetmeliği kapsamında Belediye Zabıta yönetmeliği hükümlerince bay ve bayan adaylar arasından 5 zabıta memuru alımı yapılacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1- Türk vatandaşı olması,

2- Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

3- Anayasal düzene karşı suç işlememiş olması,

4- Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması veya ertelemiş olması,

5- Görevini yapmaya engel sağlık probleminin bulunmaması,

6- İlanın özel şartlarına haiz olunması,

7- Tek bir ilana başvuruda bulunulabilir,

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

1- İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,

2- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

3- En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak,

4- Memur kadroları için MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek,

5- Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg'dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

BAŞVURU YER, TARİH, ŞEKLİ VE SÜRESİ

1. Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

2. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 23 Temmuz 2020-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde “08:00-12:00 - 13:00-17:00” müracaatlarını yapabileceklerdir.

Adaylar başvuru belgelerini: Elektronik ortamda, Belediyemiz www.akincilar.bel.tr internet adresine, Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Akıncılar İlçesi, Fikret Tekin Cad. No: 2 adresindeki Akıncılar Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)