Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 31 Personel Alacak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi farklı fakültelere personel alımı için ilan yayımladı.

Kamu Personeli Alımı 31.12.2019, 14:16
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 31 Personel Alacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin bilimsel araştırmaları ve akademik çalışmaları sürdürdüğü merkezi kurumları olan üniversitelerin, yeni akademik personel ve öğretim üyesi alımı süreci devam ediyor.

            Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları sağlayan 31 personel alacaktır.

            Başvurular 31/12/2019 da başlayıp, 15/01/2020 de sona erecektir.

            Başvurular şahsen profesör ve doçent kadroları için Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadroları için kadronun bulunduğu birime, Rektörlükte bulunan kadrolar için Personel Daire Başkanlığına, Sağlık Yüksekokulunda bulunan kadrolar için Sağlık Yüksekokuluna yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda gecikmeden dolayı aday sorumludur.

Yayımlanan ilanda farklı kadrolar için ALES ten en az 70 puan, YDS’den bazı bölümler için 50 puan, bazı bölümler için 80 puan olarak istenmiştir.

Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilecekler. Birden fazla başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Şartları taşımadığı halde başvuru yapan adayların başvuruları iptal olacaktır. Başvuruda bulunan adayların başvuru dilekçelerinde mutlaka imzaları olmalıdır.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları sağlamaları gerekiyor. Lisans mezuniyet notu hesaplanırken 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sisteminde eşdeğeri belirlenecektir. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları ilgili alanın belirttiği internet adresinden ilan edilecektir.

Ön Değerlendirme Tarihi: 20/01/2020,

Sınava Giriş Tarihi: 24/01/2020,

Sonuç Açıklama Tarihi: 29/01/2020

Olarak belirlenmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 15 adet personel alımı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 3 adet personel alımı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 13 adet personel alımı ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@