PTT 2019 Personel Alım Tarihi Belirlendi! Adaylar Merakla Beklemekteydi

Kamu personeli olmak isteyen birçok adayın beklediği Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT personel alım tarihi verdi. Yapılan resmi açıklamanın tamamı haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 26.07.2019, 01:40 26.07.2019, 12:02
PTT 2019 Personel Alım Tarihi Belirlendi! Adaylar Merakla Beklemekteydi

Yüzbinlerce vatandaşın beklediği 2019 PTT personel alımı hakkında resmi açıklama yapıldı. Kamu personeli olmak isteyen ilgililerin heyecanla beklediği alım tarihi duyuruldu.

Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) tarafından PTT’ye personel alımı yapılması konusunda bir talep sunulmuştu. Birlik Haber-Sen tarafından sunulan talepte, PTT bünyesinde işyerlerinde yaşanılan sıkıntılarının büyük çoğunluğunun personel eksikliği ve yetersizliği nedeniyle kaynaklandığı belirtildi.

Personel yetersizliği ve PTT’nin hizmet kalitesinin arttırılması istenmesi sebebiyle PTT bünyesinde yer alan personelin rapor emeklilik izin ve tayin durumlarında bu personellerin yerlerinin doldurulması konusu dikkate alınarak acilen personel alımı yapılması istendiği de sunulan talepler arasında yer verildi.

Birlik Haber-Sen’in bu yanıtına Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 2019 yılı son çeyreğinde personel alımı yapılması planladıklarını ifade ederek ilgili adaylara cevap verdi.

Birlik Haber-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Budak ise yaptığı açıklamada 2019 yılında yapılacak olan alımların sendikaları tarafında üzerinde durulduğunu ve PTT’ye yapılan en önemli yapılan talepleri olduğunu PTT’nin de bu talebi olumlu karşıladığını ve 2019 son çeyreğinde personel alımı konusunda adımı atacaklarının sözünü verdiğini açıkladı. Ayrıca Budak sendika olarak bu sözün takipçisi olacaklarını da vurguladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (12)
Haklı 2 yıl önce
Ptt a.ş mı yoksa resmi kurummu ve asgari ücret le çalışan arkadaşlar var ilk önce onlara haklarını versin sınavda para tuzağı geçen sene sınav yaptılar kazanan olmadı kötü şartlara sahip bi yerdir ac dolaşırsınız dağıtım yerlerinde
REFAİTTİN AYÇİÇEK 2 yıl önce
Bana da ekmek varmı bizimde benimde çok ihtiyacım var ailem için
Halil ucakturk 2 yıl önce
Lise mezunumu olacak yas sınırı nasıl olacak
Necmi 2 yıl önce
İse alirsanız sevınırı 05384866136
Mustafa Varış 2 yıl önce
İlkokul için de gecerlimi
Cemil göl 2 yıl önce
Ben samsunda 8 9 aydır iş bulamı yorum kiradayım yükümlü oldugum ailem var çalışır ken iş çok makro market maduruyum günlük iş herzaman olmuyor bilgilerinize arz ederi
Ümran genç 2 yıl önce
İlköğretim mezunuyum lise terk
Mehmet us 2 yıl önce
Orta tek meyzunum is
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın