Proje Kapsamında 100 Bin Kişi İstihdam Edilecek

İstanbul EXPO töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan sıfır artık projesi kapsamında 100 Bin kişi kamuya istihdam edileceğini duyurdu. Tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 21.10.2019, 11:13 21.10.2019, 14:16
Proje Kapsamında 100 Bin Kişi İstihdam Edilecek

CNR Expo İstanbul Fuar Merkezinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan “Geri Dönüşüm Çevre Teknolojileri ve Sıfır Atık Projesi” kapsamında çöpleri 45 bölüme ayıran ve hali hazırda ülke ekonomisine % 35 geri dönüşümü olan bu çevre bilinci anlayışını yürüttüğümüz kurum ve kuruluşların sayılarının 2020’de hız kazanarak % 100 çıkarmak istediklerini açıkladı.

Erdoğan bu anlamda 2017 yılından itibaren kurum ve kuruluşların yanı sıra özel sektörde 25 binin üzerinde “ sıfır atık sistemine” geçtiklerini 2020 sonrası ise tüm kamu kurumlarının yönetmeliğinde çıkmasıyla atık projesi hayata geçirileceğini söyledi.

Dünyada çevre bilinci maalesef çok düşük seviyede gelecek nesillere miras olarak kirli bir dünya bırakmak istemiyoruz. Bu anlamda sadece ülkemizi değil tüm dünyayı tüm ülkeleri ilgilendiren bu durumun vahametini anlamak zorundayız. Bu konuda Belediye Başkanı ile görüşmemde yapacağımız işlemde 250 bini aşan nüfuslu yerlerde 2020 yılına kadar tüm kamu kurum ve kuruluşları sıfır atık projesine entegre edeceklerini dile getiren Emine Erdoğan sözlerine şöyle devam ederek işsizim iş arıyorum diyen 100 bin insanımıza iş kapısı arayacaklarını ve kamu personeli alımının olacağını söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Cemile. Ugur 1 yıl önce
Evet iyi olur