POMEM Duyurdu! Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Eğitimi Başlıyor

Önceki günlerde yazılı sınavı yapılan, 5 Eylül tarihinde yazılı sınav sonucu açıklanan çarşı ve mahalle bekçiliği eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı yeni bir duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda Çarşı ve Mahalle bekçiliği eğitimleri 23 Eylül - 01 Kasım 2019 tarihleri arasında Gaziantep POMEM Müdürlüğünde yatılı olarak yapılacak. İşte eğitime dair tüm detaylar.

Kamu Personeli Alımı 22.09.2019, 20:35 22.09.2019, 20:40
POMEM Duyurdu! Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Eğitimi Başlıyor

POMEM tarafından alımı yapılan ve yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonra yeterli puanı alan adayların çarşı ve mahalle bekçiliği eğitimine dair meraklı bekleyişi sürüyordu. Polis Akademisi Başkanlığı bu  merakı giderecek bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda çarşı ve mahalle bekliçiği eğitimi  23 Eylül - 01 Kasım 2019 tarihleri arasında planlandıkları Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğünde yatılı olarak yapılacağoı açıklandı.

Getirilecek malzemeleri de açıklayan POMEM duyurusunda, koyu renk kumaş pantolon ve açık renk gömlek getirilmesini istedi. Gömlek ve pantolonun sayısının iki adet olacağı belirlendi. Ayrıca koyu renk ayakkabı, kravat ve mont getirilmesini isteyen POMEM, kravatın desensiz olmasını da duyurusuna ekledi. Pijama Takımı, şampuan,banyo ve el sabunu,banyo ve el havlusu ile tıraş malzemelerinin yanında koyu renk çorap ve terlik de eğitime katılacak adaylar tarafından getirilecek.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Meslek İçi Eğitimine Katılacak Olan Adaylar için aday sınav sonuç alma sistemini de aktif hale getiren POMEM, adayların sonuçları da görebilmesini sağladı. Bu durumda aday sonucu öğrenebilecek. Aday sınav sonuç alma sisteminden sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız. 

POMEM getirilmemesi gereken malzemeleri de açıkladı. Her türlü kesici ve delici aletler, takı ve aksesuarlar kesinlikle getirilmemesi gereken aletlerdeyken siyasi veya ideolojik yayın ve malzemelerin de getirilmemesi ifade edildi. Tüm bu sayılan maddeler getirilse dahi emanete verilmeyeceği söylendi. Duyuruda yer alan ve getirilmemesi istenen bir diğer malzeme ise her türlü yiyecek ve içecek olarak söylendi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)