Polis ve Öğretmenler Toplu Taşımada İndirimli Geçemeyecekler

TCDD’nin yayımladığı ve kuruluşlara ilettiği bilgilerde yer alan ibarelere göre polisler, öğretmenler ve bazı personeller o toplu taşıma aracından indirimli olarak faydalanamayacaklar.

Kamu Personeli Alımı 26.04.2019, 09:52 26.04.2019, 17:15
Polis ve Öğretmenler Toplu Taşımada İndirimli Geçemeyecekler

Milyonlarca vatandaşın toplu taşımaya binerken yararlandığı indirimli kullanım hakkı kapsamında yapılan son değişikliklere göre ibarelere açıkça belirtilen meslek gruplarına dair belirlenmiş olan bir toplu taşıma hizmeti ile sınırlandırılmak üzere indirimli kullanım hakkı kısıtlaması getirildi.

Yayımlanan bildiride yer alan bilgilere göre; İstanbul’da bahsi geçen indirimli taşımacılık hizmetinden yararlanan ve Marmaray hizmetinin de kapsandığı uygulamadan 4 meslek grubu faaliyet dışına çıkartılarak tam ödeme yapılmasına karar verildi.

İstanbul’da Marmaray seferleri içerisinde bugüne kadar hem Öğretmenlerin, Polislerin hem de Basın Mensuplarının ve PTT Personellerinin indirimli kullanım hakkı bulunuyorken, bundan sonraki süreçte bu meslek gruplarında olan çalışanlar Marmaray’dan indirimli faydalanamayacaklar.

TCDD’nin ilanına göre bu uygulamada yeni düzenleme yapılana kadar T.C Posta Telgraf Teşkilatında hizmetli olan postacılar ve belediye zabıtaları da bu uygulamadan men edilmiş oldu.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@