Polis Okullarında da Eğitime Ara Verildi

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda polis okullarında Mayıs ayı sonuna kadar eğitime ara verildiği belirtildi.

Kamu Personeli Alımı 03.05.2020, 22:47 22.06.2020, 21:48
Polis Okullarında da Eğitime Ara Verildi

Örgün Eğitim Yapılmayacak

Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından bir duyuru yayınlayarak polis adayı eğitimlerine ara verildiğini açıkladı. Bu kapsamda PMYO, POMEM ve PAEM eğitim kurumlarında Mayıs ayı sonuna kadar eğitim verilmeyecek. Mayıs ayı sonunda ise yaşanacak gelişmelere bağlı olarak yeniden bir duyuru yapılacaktır. Mayıs sonuna kadar örgün eğitime ara verilmiştir.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı okulların yeniden örgün eğitime başlayacağı tarih olarak 1 Haziran’ı işaret etmişti. Salgının gidişatına göre Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının vereceği görüşler asıl belirleyici olacaktır. Eğer okullar örgün eğitime başlarsa Polis Akademisi de başlama kararı verebilecektir.

Salgının Gidişatına Göre Belirlenecek

Polis Akademisi Başkanlığı Milli Eğitim Bakanlığına değil, İçişleri Bakanlığına bağlı bir kuruluştur. Bu nedenle MEB tarafından alınan karar emir niteliğinde olmayıp, tavsiye niteliğinde olacaktır. İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı örgün eğitime devam edilmesi için yeniden karar alabilecektir.

Örgün eğitime devam edilmesi ile 26. Dönem POMEM ilk kez eğitimine başlayacaktır. Halen eğitim görmekte olan ancak salgın nedeniyle eğitimi yarım kalanlar da kaldığı yerden devam edecektir. Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) ile Polis Eğitim Merkezi (PEM) öğrencileri eğitimlerine yeniden devam edebilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)