Polis Akademisi Başkanlığına İki Akademik Kamu Personeli Alınacak

Devlet personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına 2 (İki) adet kamu personeli alınacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığına İki Akademik Kamu Personeli Alınacak

Bugün yapılan ilanla Emniyet Genel Müdürlüğü polis akademisi başkalığına 2 (İki)adet kamu personeli alımı Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyuruldu.

Yapılan duyuruda Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne, Anayasanın 132’nci maddesi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunu, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu nun ilgili maddeleri ile polis akademisi web sayfasında yayınlanan Polis Akademisi Öğretim Elemanlığına Atama ve Yükseltme Kriterleri çerçevesinde (1)Bir adet Öğretim Görevlisi ve (1) bir adet Araştırma Görevlisi unvanında naklen ve açıktan atama ile öğretim elemanı alınacak.

Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne alımı planlanan devlet memurlarında Öğretim Görevlisi unvanı için Siyaset ve Kamu Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında olan adaylarda aranan özel şartlar şunlardır.
Kamu Yönetimi Alanında Lisans Mezunu Olmak, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Alanında İngilizce Yüksek Lisans Yapmış Olmak ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Alanında İngilizce Doktora Yapıyor Olmak. Sendikalaşma üzerine yayımlanmış eserleri bulunması gerekmektedir.

Araştırma Görevlisi ünvanı için adaylarda aranan özel şartlar şu şekildedir. Kamu Yönetimi alanında lisans mezunu olmak, işletme alanında ingilizce yüksek lisans yapmış olmak ve Kamu Yönetimi alanında doktora yapıyor olmak şartları bulunmaktadır.

Ayrıntıları incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE