Polis Akademisi 2018 PMYO Sınav Sonuçlarını Açıkladı

Polis adaylarının merakla beklediği 2018 PMYO sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

Polis Akademisi 2018 PMYO Sınav Sonuçlarını Açıkladı

Sınav Sonucu Öğrenme
Sınava giren adayların merakla bekledikleri sonuçlar Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından erişime açıldı. Adaylar Polis Akademisi’nin resmi internet sitesine girdikten sonra e-devlet şifreleri ile sonuçlarını görüntüleyebileceklerdir. Adaylara sms veya posta yolu ile tebligat yapılmayacağı için bu sonuçlar tebliğ yerine sayılacaktır. 

Yedek Adaylar
Açıklanan sınav sonucuna göre yedek olarak kazanan adayların da sürekli olarak takipte kalmaları gereklidir. Zira yedek adaylar için de herhangi bir özel ileti gönderilmeyecektir. Adayların Akademi’nin resmi internet sayfasını takip etmeleri gereklidir. Asil adaylar arasından gelmeyenler ve gelip de sağlık ve intibak süreçlerinde elenenlerin yerine yedek adaylar çağrılacaktır. Birkaç defada çağrılacak olan bu adaylar sıralamalarını takip etmelidirler. Aksi takdirde haklarını kaybetmiş olacaklardır. 

Başvuru sonucu olumlu olan adaylar bu aşamadan sonra Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanacak duyuruya göre eğitime çağrılacaklardır. Eğitim süreci boyunca sağlık kontrolleri ve intibak süreçleri yaşanacak ve nihayetinde adaylık kesinleşecektir. Adaylardan getirmeleri istenen belgeler de online olarak duyurulacaktır. Dolayısıyla yedek adayların yanı sıra asil adayların da internet sitesini takipte kalmalarında fayda vardır. Olası gelişme ve duyurularda sitemizden de haber yapılacak ve sizlere bilgi verilecektir. tüm bunlara rağmen bilgiye erişemeyenler hak kaybına uğramaları muhtemel olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE