Polis Adayları Dikkat, Başvuruda Son Günler

Milyonlarca polis memuru adayı için önemli tarihlere dair başvuru açıklamaları yapıldı ve adayların başvurularını tamamlamaları için son 4 günün kaldığı ilan edildi.

Kamu Personeli Alımı 15.08.2019, 11:10 15.08.2019, 15:24
Polis Adayları Dikkat, Başvuruda Son Günler

Türkiye genelinde her yıl milyonlarca vatandaş, kariyerlerini ve mesleki geleceklerini belirleyebilmek için polislik mesleğini tercih etmeye çalışırken, polislik için yapılacak olan PMYO ve POMEM alımları da süreç içerisinde önem arz ediyor.

Polis memuru olabilmek için açılan kontenjanlar ve doğrudan memuriyet almadan önce tabi tutulacak olan polislik eğitimi için açılan eğitim kontenjanları kapsamında adayların başvuru süreçlerini büyük bir titizlikle takip edip yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekiyor.

Yapılan son duyurularda yer alan bilgilere göre polislik alımları için başvuru yapacak olan adaylara, son başvuru tarihi uyarısı yapıldı ve planlanan başvuruların en geç 19 Ağustos 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerektiği ilan edildi.

Bilindiği üzere Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) başvuru süreci 5 Ağustos 2019’da başlamıştı. Polis Akademisi Başkanlığınca yayımlanan bilgilendirme duyurusuna göre de 2.500 PMYO öğrencisi alınacağı kamuoyunun bilgisine sunulmuştu.

Polislik alımı için başvuru yapacak olan adayların kamu haklarından yasaklı olmamaları gerekirken, adayların lise ve dengi okul mezunu olmaları da şart koşulmaktadır. 

Yaş kriteri olarak 18 yaşını bitiren ve 26 yaşından da gün almamış olan adayların başvuruları kabul edilecek olup; ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS sınavının ilk aşamasından en az 250 puan alınmış olması gerekmektedir. Bu kriter üzerinden istisna uygulanarak şehit yakını olan adayların en az 150 puan almış olmaları başvuru kabulü için yeterli olacaktır.

Polis Akademisi Polis Alım Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (8)
Ege 2 yıl önce
Başvuramazsın Kürşat güncel sebebin puanı yani 2019 tyt puanı olması gerekir
Kürşat 2 yıl önce
2018 de tyt de 264 aldim bu sene de 243 2018 tyt puaniyla basvura bilir miyim
Yusuf 2 yıl önce
Açıktan alım için bir duyuru varmı
Yakup 2 yıl önce
Aynı yıl içerisinde hem kpss hem tyt den mülakata girebilir mıyız. Ve diyelim ki ikisinden de mülakatı kazandık biz mi secicez hangisine gireceğimizi yoksa birinde öncelik mi var cok acil bilgilendirir misinjz lutfen?
Seyfullah Tatlı 2 yıl önce
Ben yks sen toplam 261 puan aldım tyt puanım 212 bende başvuru yapabiliyor muyum
Kılıç 2 yıl önce
Tyt den 180 puan aldım okul puanıyla 250 puan aldım kayıt yaptıra bilirmiyim
Kılıç 2 yıl önce
Tyt den 180 puan aldım okul puanıyla 250 puan aldım kayıt yaptıra bilirmiyim
Süleyman yeter 2 yıl önce
Kpss puanı 65 e indimi ben basvurabilirmiyim 65 aldimda