PEGASUS Kabin Memuru, Hostes ve Garson Memuru Alımı

PEGASUS yayımlamış olduğu ilanlar kapsamında kabin memuru, hostes ve garson memuru alımı yapılacağı duyurulmuştur. İş ilanlarıyla PEGASUS tarafından alım yapılacak personeller için başvuralar başlamıştır. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 29.10.2019, 01:06
PEGASUS Kabin Memuru, Hostes ve Garson Memuru Alımı

PEGASUS hava yolu şirketi tarafından ihtiyaç doğrultusunda hostes, garson ve kabin memuru alımı yapılacağı ilan etmiştir. İlan edilen kadrolarda başvurular başlamış olup ilgili adaylar için yol haritası verilmiştir.

Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus uyguladığı “Düşük Maliyetli Hava Yolu” modeli ile misafirlerine uygun fiyat zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus Hava Yolları, misafirlerini 35’i yurt içinde, 75’i yurt dışında toplam 42 ülkede 110 noktaya ulaştırmaktadır. 5,6’lık yaş ortalamasıyla Türkiye’nin en genç filosuna sahip olan Pegasus’un 2018 yılı zamanında kalkış ortalaması %81,09 olarak gerçekleşmiştir. Pegasus Hava Yolları, dünyanın devlet destekli markalaşma programı Turquality’ye kabul edilen ilk hava yolu şirketidir. Kabin Memuru olarak görevlendirilmek üzere iş ilanları yayımlanarak başvuru kabul edilmektedir.

En az, üniversitelerin ön lisans bölümlerinden mezun. Havayolu Şirketlerinde Kabin Memurluğu tecrübesi ya da Kabin Memuru yetkili temel kuruluşlarından geçerli eğitimi bulunan. İyi derecede İngilizce ve tercihen İkinci bir yabancı dil konuşabilen. Yurt içi ve yurt dışı uzun süreli konaklamalı görevlerde engeli bulunmayan. Kadın adaylarda 1,60-1,75; Erkek adaylarda 1,70- 1,85 boy aralığına sahip. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya en az iki yıl tecilli. İstanbul Anadolu Yakası'nda ikamet eden veya edebilecek durumda olan. 31 yaşından gün almamış. Prosedürlerimiz gereği, Kabin Memuru pozisyonu – yabancı dil mülakatından elenen adaylar, işe alım ihtiyaçları doğrultusunda ancak 3 ay sonra tekrar süreçlere davet edilir.

Avrupa yakasında ya da şehir dışında yaşayan adaylarımızın işe alımından sonra en geç eğitim süresinin 2 haftası olması koşuluyla Pegasus'un belirlediği servis güzergahına taşınması gerekmektedir. Lise mezunu adaylarımızın başvuruları dikkate alınmayacaktır. Pegasus, ilanlarda belirtilen başvuru şartları dışında bilgi ve belge talep etme hakkına sahiptir.

PEGASUS personel alımı tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Cemal 1 yıl önce
Abi o özelliklere sahip adamı buldular da lise mezunu olanını beğenmiyorlar. Kabın memuru değil de havayollarına CEO alacak sanki
Merve 1 yıl önce
Her sokakta bir üniversite tabelası gördüğümüz şu dönemde çok normal bir beklenti değil mi?
Severina 1 yıl önce
Bende yaş sınırına uyuz oluyorum 30 u geçenler ölsün :)