PEGASUS Hava Yolu Şirketi 1000 Personel Alıyor

PEGASUS Hava Yolu Şirketi 1000 (Bin) Personel Alacağını duyurdu. Kimler başvuruda bulunabilir, başvuru şekli ve şartı neler, başvurunu hemen yapabilirsiniz. Tüm detaylar…

Kamu Personeli Alımı 14.06.2019, 10:04 14.06.2019, 15:41
PEGASUS Hava Yolu Şirketi 1000 Personel Alıyor

Yayımlanan ilan ile PEGASUS hava yolu şirketi 1000 (Bin) personel alımı yapıyor. Kendi bünyesinde yetiştirmek ve istihdam etmek üzere adayları eğitim aşamalarından geçirerek personel alım duyurusu yayımlamıştır.
Adaylar için online başvuru sayfası açılmış olup genel şartları taşıyan herkes başvuruda bulunabilir.

PEGASUS personel alımı başvuru genel şartları neler; Özgeçmişinizi resmi belge ile beyan istenmekte, Boy ve Kilo ölçümü orantılı olup genel yetenek sınavına katılacak, İngilizce sınavı, Medikal kontroller, Davranış eğitim testlerinden geçenler kurul mülakatından onay aldıktan sonra eğitimlere tabi tutularak istihdam edileceklerdir.

Adayların aşamaları; Yukarıda saymış olduğumuz test sonrası, yönetsel aritmetik, mekanik ve genel yetenek testlerinden geçmesi gerekmektedir. Sınava süresi 77 dakika ile sınırlı olup toplamda 138 sorudan oluşmaktadır.

Pilot adayları başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, Lisans mezunu, 1 Ocak 1991 sonrası doğmuş olması, 160/195 cm aralığında ve kilo kitle endeksi ile ölçülü olması, askerlik hizmetini yapmış veya 2 yıl tecilli olması, her hangi bir hava yolu şirketinde programa katılmamış olması, arşiv kaydı olumlu olması ve adli sicil kaydı istenmektedir.

PEGASUS personel alımı başvurusu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)