PAEM 2 BİN Komiser Yardımcısı Bay Bayan Öğrenci Alımı! Başvuru Kılavuzu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre PAEM Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Komiser Yardımcısı öğrenci alımı kılavuzu yayımlamıştır. Tüm detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 14.09.2019, 14:25 14.09.2019, 22:10
PAEM 2 BİN Komiser Yardımcısı Bay Bayan Öğrenci Alımı! Başvuru Kılavuzu

Polis Akademisi Başkanlığı (PAEM) Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılında yetiştirilmek üzere 2 Bin Komiser Yardımcısı öğrenci alımı kamu personeli alımı duyurusudur. Milyonlarca insanın takip ettiği PAEM, PÖH ve JÖH alımları adayların ilgisini çekmekte olup başvuruya yüzbinlerce adayın ilgisi ise Akademiyi sevindirmektedir.

14 Eylül 2019 tarihli Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Komiser Yardımcılığına 2 Bin öğrenci adayanın alınacağı ve bu alımlarda 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında yetiştirilerek mezun olmaları halinde Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) teşkilatında Komiser Yardımcısı olarak istihdam edileceklerdir.

Adaylar için kritik bir öneme sahip olan başvuru PAEM Komiser Yardımcılığı Alımı için tayin edilen tarihin ilan edilmesi ile birlikte; ilgili önbaşvuruların  17 Eylül-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacağı belirlenmiştir. Alımlara ilişkin detaylı bilgi ve başvuru imkanı için tıklayın.

1800 kişilik kontenjan erkek ve 200 kişilik kontenjan da kadın olmak üzere toplamda 2000 komiser yardımcısı adayı unvanı ile öğrenci alımı yapılacaktır.

PAEM KOMİSER YARDIMCILIĞI ŞARTLARI

Alımlar için başvuru yapacak olan adaylardan talep edilen şartları; 2018 ve 2019 yılı KPSS lisans P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için en az 63 puan almış olmak, 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak şartlarına uygun olmaları şeklinde listelenmiştir.

Ayrıca adayların; Eğitim-Öğretim dönemi başladığında, intibak eğitimi dahil olmak üzere, adayların silah altında bulunmamaları gerektiği ilan edilmiştir. Bu sebepten ötürü; şahsen yapılan başvuru esnasında erkek adaylar için geçerli olmak koşuluyla; 1111 sayılı Askerlik Kanunu uyarınca, adayların askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge ibraz etmek zorunluluğu bulunmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ahmet 2 yıl önce
Yaş neden yükseltilmiyor hala .Geçmişte fetö yüzünden kazanamayan şimdi ise yaş yüzünden başvurmayan kişiler var neden bu durum göz önüne alınmıyor yaş 35 olsa da bu sorun çözümlense artık.