ÖSYM 25 Bin Lira Maaşla Kamu Personeli Alacak

Öğrenci Seçme ve yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yayınladığı ilan ile brüt 25 bin lira maaşla bilişim kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 11.03.2019, 20:51 11.03.2019, 20:58
ÖSYM 25 Bin Lira Maaşla Kamu Personeli Alacak

Başvuru Şartları 
ÖSYM toplamda 5 bilişim kamu personeli alımı yapacak. Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’nda istihdam edilecek bilişim personellerine hem yazılı hem de teorik sınavlar yapılacak. Bu sınavlardan başarılı bir şekilde geçen adaylar istihdam edilecektir. 

Başvuru yapacak adayların mezun olmaları gereken bölümler şöyle sıralandı: yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği. Adaylar bu bölümlerden herhangi birisinden mezun olmalıdır. Yurtdışında bu bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar da diplomalarını YÖK’e onaylattıktan sonra ilana başvuruda bulunabilir. 

Başvurular 11 ile 26 Mart tarihleri arasında yapılacak. Online bir şekilde doldurulacak formun ve diğer belgelerin son başvuru tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla ÖSYM Başkanlığı adresine iletilmesi gerekmektedir. Postada yaşanabilecek gecikmelerden başvurucuların kendileri sorumludur. 

Başvuru yapacak adaylardan C#, C++ veya Java dillerinden teorik ve pratik olarak sorular sorulacaktır. Adayların yazılım bilgisinin yanı sıra geniş çaplı ağ kurulumu ve yönetimi konularında da tecrübe sahibi olmaları isteniyor. Tecrübe ise sosyal güvenlik kayıtlarına göre tespit edilecektir. Sınav sonucu ÖSYM’nin sonuç sayfası üzerinden ilan edilecektir. İstihdam edilecek bilişim personellerinden en düşük maaş alacak olan kişiler brüt 12 bin lira maaş alacakken en yüksek maaş alacaklara 25 bin lira verilecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)