ÖSYM 2019 KPSS Kamu Personeli Atama Tercih Kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 265 personel için tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar merkezi atamalar için tercihlerini girecek atamalar KPSS puanına göre yapılacak. Yerleştirme işleminde herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmayacaktır.

Kamu Personeli Alımı 18.01.2019, 21:30
ÖSYM 2019 KPSS Kamu Personeli Atama Tercih Kılavuzu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olan Tağu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde 265 personel istihdamı gerçekleştirilecek. Bu personellerden 243’ü ön lisans bölümü mezunları arasından seçilecekken 22’si de lisans bölümü mezunları arasından seçilecektir. 

Başvurular 18 Ocak tarihi itibariyle başladı. Son başvuru tarihi ise 24 Ocak olarak belirlendi. tercihler ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Bu sebeple 24 Ocak saat 23.59’a kadar tercih işlemleri gerçekleştirilebilecek. Tercihlere ilişkin kılavuz da yayınlandı. Başvuru yapmak isteyen adayların kamu personeli atama kılavuzu oldukça dikkatli bir şekilde incelemelerinde fayda vardır. Aksi takdirde yanlış tercih yapılması söz konusu olabilir ve bu da mağduriyetler doğurabilir. 

Tercih kılavuzu içerisinde adayların aradıkları tüm bilgiler yer almaktadır. Hangi il veya ilçede, hangi kadronun ne gibi nitelikler istediği gibi özellikler detaylı olarak açıklanmıştır. Tercih yaparken özellikle nitelik kodlarına dikkat edilmesi gereklidir. Aksi takdirde niteliği sağlanmayan bir alana başvuru yapılması söz konusu olacaktır. Bu da çeşitli mağduriyetlerin oluşmasına neden olabilecektir. 

Başvuru işlemleri yapıldıktan sonra sonuçların açıklanması beklenecek. Açıklanan sonuçlara göre başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmasından geçirilecek. Soruşturma sonucu olumlu olan adayların atamaları gerçekleştirilecek. Olumsuz neticelenenler ise kazanmalarına rağmen görevlerine başlama imkanı elde edemeyecektir.

Adaylar 2019/3 merkezi atamalarında kamu personeli alımı için önlisans ve lisans kadrolarını inceleyebilir buradan genel bilgilere ulaşabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Ali ekrem 2 yıl önce
Merkezi atamalar nasıl ve ne zaman yapılacak nasıl takip edebiliriz
Müsamettin çolak 2 yıl önce
İş arıyorum
Ali canpolat 2 yıl önce
62.5 puan aldım ış ariyorum
Cesim Bulut 2 yıl önce
76 puan almışım iş arıyorum
Özgül kocar sümbül 2 yıl önce
Haberinizi bekliyorum