Orta Anadolu İhracatçıları Birlikleri 13 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Orta Anadolu ihracatçıları birlikleri genel sekreterliği tarafından yayınlanan ilan ile 13 uzman yardımcısı alımı yapılıyor.

Kamu Personeli Alımı 12.03.2020, 22:09
Orta Anadolu İhracatçıları Birlikleri 13 Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Orta Anadolu ihracatçıları birlikleri tarafından 13 kamu personeli alımı 12 Mart 2020 tarihinde yayımlandı.

Başvuru Şartları

İlan kapsamında toplam 13 uzman yardımcısı alımı yapılacaktır. İİBF, uluslar arası ilişkiler, maliye, lojistik, siyasal bilgiler, muhasebe gibi bölümlerden mezun olan adaylar arasından 8 uzman yardımcısı alınacaktır. Makine, endüstri, işletme ve gıda mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar arasından 5 uzman yardımcısı alımı yapılacaktır. 

Adaylar 2018 ya da 2019 KPSS P3 puanlarından birinden en az 70 puan almak gerekir. Ayrıca adayların İngilizce, Almanya, İspanyolca ya da Rusça YDS’den en az 70 ve üstü puan almalıdır. E-YDS ya da uluslar arası sınavlardan 70 puana eşdeğer puanlar kabul edilecektir. Bu şartları sağlayan adaylar sınava alınacaktır. 

TC vatandaşı olan, askerliğini yapmış, 18 yaşını doldurmuş, 35 yaşını doldurmamış, emekli olmayan, kamudan yasaklı olmayan, görevini yapmasına engel sağlık özrü olmayan, belirlenen bölümlerden lisans mezunu olan adaylar sınava girebilecektir. Belirlenen kontenjanların 4 katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır.

Adaylar başvuru yaparken iş talep formu, 2 vesikalık, diploma, KPSS ve YDS sonucu, özgeçmiş ile kimlik fotokopisi sunacaktır. Başvurular genel sekreterliğin evrak kayıt birimine yapılacaktır. 

Başvuru Süresi

İlanın yayınlanması ile başvurular başlamış ve 7 Nisan tarihine kadar devam edecektir. Mülakat ise 9 Nisan günü yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)