Orman Genel Müdürlüğü 20 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ilanla Türkiye’nin çeşitli illerine atanmak üzere 20 Orman Muhafaza Memuru ünvanlı kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Kamu Personeli Alımı 28.12.2018, 01:20 28.12.2018, 08:43
Orman Genel Müdürlüğü 20 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan ilanla Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 Orman Muhafaza Memuru ünvanlı kamu personeli alımı ilanı yapıldı.

İlan içeriğine göre alımlar açıktan atama yolu ile sözlü ve uygulamalı sınavla yapılacaktır. Başvuracak adaylara yapılacak olan tüm tebligat işlemleri Orman Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi (www.ogm.gov.tr) üzerinden yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda bulunması gereken özellikler 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşımaları, tam teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak.

2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93 puan türünde) en az 70 puan almış olmak, Yükseköğrenim kurumlarının Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarının Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,

Başvuracak adayların 28 Ocak 2019 ve 08 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurularını elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir.

Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar www.ogm.gov.tr adresinde 18 Şubat 2019 tarihine kadar yayınlanacak olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Ayrıntılı alım ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
abdullah tepedelen 2 yıl önce
ilkokul mezunum engelirim
Erdem Şeker 2 yıl önce
İş arıyorum engelli eleman alımı varmı
menduh selçuk 2 yıl önce
Servis şöförüyüm