Önlisans KPSS Sonuçları Açıklandı Merkezi Atamalar Belli

2018 Önlisans KPSS sonuçları 28 Kasım tarihleri itibariyle açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin sonuç sayfasından sonuçlarını öğrenebilecek.

Önlisans KPSS Sonuçları Açıklandı Merkezi Atamalar Belli

Sadece 2018 Önlisans KPSS Sınavı Kullanılacak

ÖSYM, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü itibariyle önlisans KPSS sonuçlarını açıkladı. Adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte sonuçlarını sorgulayabilecektir. Bugünden itibaren kamuya yapılan alımlarda sadece 2018 önlisans KPSS sınavı sonuçları kullanılabilecek. 

Önlisans KPSS sınavı sonuçları ile merkezi alımların yanı sıra mahalli idarelerce de alımlar yapılacaktır. İşçi alımlarında başvuru yapabilmek için en az 60 puan alınmış olması gerekmektedir. İşçi alımları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Dolayısıyla adayların İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanları takip etmeleri gereklidir. Yüksek puan alan adaylar ise merkezi atama ile atanabilecek. Bu atamalar 2020 yılında yapılacak olan KPSS sınavına kadar kullanılabilecek. 2018 puanının kullanılabileceği ilk atamalar ise 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında kullanılabilecek. 

Özel yetenekleri ve sertifikaları olan adaylar ise KPSS puanları ile birlikte iş bulma imkanına da sahip olabilecek. Örneğin aşçılık sertifikası, ehliyet gibi özel belgelere sahip olan adaylar KPSS puanları ile birlikte başvuru yapabilirler. 2020 yılına kadar geçerliliğini koruyacak olan bu puanlar için 4 merkezi alım yapılması bekleniyor. Senede 2 defa yapılacak bu alımlarda en yüksek puandan başlanarak atamalar gerçekleştirilecektir. Bir önceki atamalardaki puanlara bakarak tercih yapılması adayların atanma ihtimallerini de artıracaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE