Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

ÖSYM Genel İdare Hizmetleri sınıfından kadroya atanmak üzere çeşitli branşlarda toplam 12 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Uzman Yardımcısı alacaktır.

Kamu Personeli Alımı 28.12.2019, 11:06 29.12.2019, 16:18
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların 2018 veya 2019 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak, ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına alınacaktır).

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Adaylar Yazılı ve Sözlü sınava tabi tutulacak olup yazılı sınav ilgili alanlarında %70 test %30 klasik usulde soru sorularak yapılacaktır. Adaylar 02/01/2020 tarihine kadar, ÖSYM’nin (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir.

ÖSYM’nin Uzman Yardımcısı alım ilanına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@