Öğretmenevleri Lise ve Üniversite Mezunu Personeller Alıyor

Farklı şubelerinde görevlendirilmek üzere Öğretmenevlerinde lise ve üniversite mezunu, KPSS 60 puan ile personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 10.09.2019, 07:45 10.09.2019, 14:57
Öğretmenevleri Lise ve Üniversite Mezunu Personeller Alıyor

Türkiye genelinde yaygınlaşmaya devam eden ve onlarca şubesi ile birlikte hizmetlerini sürdüren Öğretmenevleri dahilinde eksik görülen pozisyon ve unvanlarda yeni personel alımı ve işçi alımı gerçekleştirme süreçleri devam ediyor.

Aracı kurumlar vasıtası ile yayımlanan her ilanda, adayların başvuru sürecinde yaşayabilecekleri aksaklıklar ve var olabilecek soru işaretlerine dair detaylı bilgilerin yer aldığı kılavuzların da yayımlanması ile süreç hızlanmaktadır.

Bahsi geçen kılavuzda yer alan genel şartların dışında, kurum tarafından belirlenen kriterlerin listesi olan özel şartların tamamına uyulması zorunludur.

Her adayın başvuru sırasında ibraz edeceği belgenin doğru olduğuna dair taahhüt içide bulunduğu belirtilirken, aksi durum meydana geldiğinde personel için cezai işlem başlamaktadır.

Öğretmenevleri dahilinde yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda çıkılan son personel alımı ilanlarında iki farklı şube, iki farklı unvan ve 3 kişilik istihdam kontenjanı açıldığı ilan edilmiştir.

İlk alım olarak Van Şişli Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü şubesi adres olarak tayin edilmiş olup; adayların 1 kişilik kontenjan ile üniversite mezunu ve KPSS 60 puan ile alımların yapılacağı Gıda Mühendisi alımı için başvuru yapması gerekecektir.

En az B sınıfı sürücü belgesine olması ve  4 yılık sürücü belgesinin sahip olması gereken adayların ilanı takip edeceği İŞKUR numarası 00005151428’dır. Son başvuru tarihi 16 Eylül 2019’dur.

Bir diğer alım için Aksaray Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından istihdam ilanı yayımlanmış olup; adayların 2 kişilik kontenjan ile alınacak olan Garson, Servis Elemanı alımları için başvuru yapmaları gerekecektir.

Lise mezunu, Aksaray’da ikamet eden adayların yapacakları başvuru için son tarih 16 Eylül 2019 olup; evrak teslimi ise 18 Eylül’de yapılacaktır. Sonuçlar ise 19 Eylül 2019 saat:10:00’da Aksaray Öğretmenevinde yapılacak olan kura sonucu belirlenecektir. İlanın İŞKUR takip numarası ise 00005152826’dır.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)