Öğretmenevi KPSS Şartsız İlkokul Mezunu Aşçı Alımı Yapıyor

Öğretmenevleri bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS şartı aranmaksızın İlkokul mezunu aşçı alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 17.09.2019, 08:20
Öğretmenevi KPSS Şartsız İlkokul Mezunu Aşçı Alımı Yapıyor

Türkiye kamu kurum ve kuruluşları dahilinde yeni personel alımı ve işçi alımı süreçleri devam ederken, öğretmenevleri bünyesinde KPSS şartsız ilkokul mezunu aşçı alımı yapılacağı bilgisi kamuoyuna sunulmuştur.

Yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre öncelikli olarak istihdamların yapılacağı kuruma dair bilgiler verilirken; adayların ilgili ilan veya kılavuzlarda yazan her özel şarta uygun olma zorunluluğu ve usullere riayet etme koşulu bulunmaktadır.

Son ilanlardan elde edilen bilgilere göre; Öğretmenevleri dahilinde bir yeni personel alımı yapılacaktır ve detaylı bilgiler yayımlanan ilanda sunulmaktadır.

Öğretmenevi personel alımı için verilen unvan ve kontenjan bilgilerinde yer alan ifadelere göre; 1 kişilik olmak kaydıyla Aşçı Alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Öğretmenevi şubesi için verilen bilgilere göre alımlar Malatya Öğretmenevine yapılacak olup; başvuru yapmak isteyen adayların da; en az 5 yıllık Aşçılık Belgesine, Hijden Belgesine, MEB onaylı Ustalık Belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

KPSS şartının aranmadığı başvurular için adayların ilkokul mezunu olmaları yeterli olacaktır. 23 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapmak mümkün olup; sonuçlar ise 27 Eylül’de Malatya Öğretmenevi Müdürlüğünde yapılacak olan kura ile belirlenecektir.

Adayların Malatya Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde ikamet etmeleri tercih sebebi olacaktır. İŞKUR aracılığı ile ilanın takip edileceği numara ise 00005165598’dir.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)