OGM Sözleşmeli Pilot Alımı İlanı Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından istihdam edilmek üzere aşağıda yer alan kriterler dahilinde sözleşmeli pilot alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 12.09.2019, 08:25 12.09.2019, 08:29
OGM Sözleşmeli Pilot Alımı İlanı Yayımlandı

Bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı olarak hizmet veren kurum ile kuruluşlar dahilinde kamu personeli alımı, sözleşmeli personel alımı ve kadrolu personel alımı süreçleri devam ederken, ilanlar dahilinde adaylar da bilgilendirilmektedir.

OGM Personel Alımı

Geçtiğimiz günlerde yüksek sayıda çıktığı personel alımı ilanı ile beraber son günlerde iş başvuru süreci içerisinde revaçta olan, Tarım ve Orman Bakanlığı kuruluşu unvanı ile hizmetlerine devam eden Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından bir yeni ilana daha çıkılmıştır.

Sözleşmeli Pilot Alıyor

Bugün itibari ile 12 Eylül 2019 Resmi Gazete ilanları dahilinde çıkılan personel alımı duyurularında yer alan ilan metnine göre; Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alım İlanı olarak kamuoyu bilgilendirilmesi yapılmıştır.

Yapılacak olan alımın 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa bağlı olarak gerçekleştirileceği ilan edilirken; hizmete alınacak sözleşmeli personel pozisyonuna dair yapılan açıklamaya göre 4/B sözleşmeli statüsünde 4 Helikopter Pilotu alınacağı açıklandı.

Başvuru Şartları

Başvuru Şartları için belirlenen maddelere göre adayların; güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmaları, yapılacak olan mülakattan başarılı sonuç elde etmeleri, SHGM. tarafından onaylı Pilot Lisansı Veya Kara Havacılık Okulu Mezuniyet Diplomasına sahip olmaları, en az 1500 saat helikopter uçuşu deneyimine sahip olmaları, CLASS 1 sağlık sertifikasına sahip olmaları, en az level 4 ingilizce bilgisine sahip olmaları, en fazla 55 yaşında olmaları şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

Başvuru Adresi ve Tarihi

Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için; Beştepe Mah. Söğütözü Cad. No: 8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile başvurularını teslim etmeleri gerekmekte olup; başvurular  14.10.2019 tarihi saat 16.00’ya kadar devam edecektir.

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot Alım İlanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@