OGM Alımlarında Torpil İstenmiyor

Bakan Bekir Pakdemirli KPSS puanına göre memur ve mühendis alımı yapılacağını söylemişti. Ancak dün yayınlanan yeni açıklamayla her alımların değiştirildiği vurgulandı. Yeni açıklamaya göre alımların KPSS şartı aranmadan sözlü ve uygulamalı olarak yapılacağı söylendi.

OGM Alımlarında Torpil İstenmiyor

Bakan Bekir Pakdemirli, 2019 yılında beş bin personel alacaklarını söylemişti. Pakdemirli, konuyla ilgili şu şekilde konuşmuştu: "İş alımı konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile konuşma gerçekleştirdik. Bakanlık tarafından bize beş bin kadro açıldı. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. İşçi alımları KPSS puanlarına göre yapılacak. İlerleyen günlerde ihtiyaç olması durumunda kadrolar tahsis edilecek. Bu konuda gerekli açıklama yapılacak." Açıklamalarında bulundu.

Torpilsiz Personel Alımı Israrı 

Fakat Orman Genel Müdürlüğünün resmi sitesinden yapılan yeni açıklama adayları endişelendirdi. İnternet üzerinden torpilsiz alım konusunda açıklama yapan adaylar ‘Memur alımında 2018 yılı KPSS puanı sonrasında sözlü ve uygulamalı sınav yapılacağı açıklanmıştı. Bu konu mevzuata son derece uygundu. Kanuna geçen yıl eklenmiş olan hüküm gereğince, memur alımı konusunda ilgili mevzuatı uyarınca yapılan merkezi sınav sonucuna göre sınav komisyonlarınca yapılacak sözlü ve uygulamalı sonuçları bekleyecekti. Fakat mevzuat düzenlemesi böyle olsa da biz Bakan Pakdemirli'den, torpilsiz bir alım yapılmasını istiyoruz.’’ Açıklamasında bulundular. Adayların yapmış olduğu açıklama ne derece ilgi görecek şimdiden merak ediliyor. Bu açıklamadan sonra Bakan Bekir Pakdemirli'den, torpilsiz ve adil bir personel alımı konusunda açıklama yapması bekleniyor.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Ormancılık ve orman ürünleri bitirmis ben ve dahası bir suru kardeşimiz var o yuzden gerek şoför gerek memur OGM yle alakalı bölüm bitiren arkadaşlardan alınsın 5000 kisilik kadro

CAN
CAN - 5 ay Önce

Hakkaniyetli bir alım olsun işsizlik çok

Bilge
Bilge - 5 ay Önce

Merkezi atama ile yapılan atama en adil olanıdır. Lütfen mülakatlar ve yaş sınırlaması kaldırılsın.

Ali
Ali - 5 ay Önce

Yani kpps puani olsun hakkimiz neyse o biz çalışalım alalim okdar adamlar calismadan gelsin mulakata

Ümit macit
Ümit macit - 5 ay Önce

KPSS puanlımı değilmi ?

Meral kal
Meral kal - 3 ay Önce

Sayın bakanım neden geri dönük olarak alim yapılmıyor 2018 önce girip hak kazanlar var yazık günah değilim onlarda insan bari 2017 başlansın 3 yıl için değerlendirme yapılsın siz umut olun sayın bakanım zaten bir önceki bakan maf etti orman mühendislerini bari siz biraz vicdanlı olun yazık günah bu gençlere