ODTÜ 29 Akademik Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, akademik personel ve öğretim görevlisi alımı yapılacağı ilan edildi.

Kamu Personeli Alımı 05.09.2019, 07:05 05.09.2019, 06:54
ODTÜ 29 Akademik Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Üniversiteler ve üniversite hizmet birimleri tarafından hem sözleşmeli personel alımı yapılmaya devam edilirken hem de bir yandan verilen bilimsel eğitimin aksamaması için akademik personel alımı yapılmaya devam ediliyor.

Söz konusu ilanlarda yer alan bilgilere göre öğretim görevlisi yapılacak olan üniversitelere ODTÜ’de eklendi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde eksikliği tespit edilen birimlere ilgili unvanlar dahilinde alım yapılacağı açıklandı.

Öğretim görevlisi olabilmek için gerekli olan genel şartları haiz olan adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için ODTÜ Rektörlüğü tarafından yayımlanan kılavuzda yer alan özel şartları da sağlamaları gerekmektedir.

Adayların her bir unvan için açılan ayrı bölümde yer alan özel şartları takip etmeleri , yayımlanan akademisyen ilanı kılavuzundan takip edilebilecektir.

Başvuru yapacak olan adaylar için ODTÜ’nün en önemli kriterlerinden olan dil şartını sağlamaları ve YDS’den 85 ve üzeri puan şartını sağlamaları talep edilmektedir.

Profesör, Doçent, Doktor unvanları ile yapılacak olan alımlar farklı fakülte birimlere göre ayrılmış ve adayların bilgisine sunulmuştur.

İlgili başvuruları tamamlamak isteyen adaylar ise 18 Eylül 2019 tarihine kadar üniversitenin ilgili dekanlıklarına teslim edilmesi gerekmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı ilanı için tıklayınız.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)