Ocak Ayında 3000 Memur Alımı Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk yapmış olduğu açıklamalarda Ocak ayı içerisinde 3 bin den fazla memur alımı yapılacağını söyledi.

Kamu Personeli Alımı 14.01.2021, 16:43 16.01.2021, 14:35
Ocak Ayında 3000 Memur Alımı Yapılacak

Ocak Ayında 3000 Memur Alımı Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk yapmış olduğu açıklamalarda Ocak ayı içerisinde 3 bin den fazla memur alımı yapılacağını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yapmış olduğu açıklamasında engelli adaylar içerisinden 2140 memur alımı gerçekleştirileceğini belirtti.

Diğer taraftan devlet koruması altında büyümüş olan gençler içinden ise 1093 kamu personeli alımı yapılacağı açıkladı.

2140 ENGELLİ MEMUR ALIMI

Sayın Bakan Zehra Selçuk, Aile Bakanlığı eşliğinde ÖSYM tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS sonuçları ve kura yöntemi ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş olan kadrolarına yerleştirme gerçekleştirileceğini belirtti.

2828 SAYILI KANUN GENELİNDE SINAVSIZ 1093 MEMUR ALINIYOR

2828 sayılı Sosyal Hizmetler yasası ile devlet kurumlarına 1093 adet memur alımı yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 3000 Memur Alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 -3000 Memur Alımı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 -3000 Memur Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - 3000 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 -3000 Memur Alımı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 3000 Memur Alımı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 3000 Memur Alımı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 3000 Memur Alımı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 3000 Memur Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 3000 Memur Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 3000 Memur Alımı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Esra glb 3 ay önce
Biz ne zaman atanacağız acaba bekle bekle bi kadro açılıyor oda özel şartlar peki bu bölümler neden açık kapatın bari okuyup hayal kurmayalım.Gercekten hayal olan hayaller