Niğde Belediyesi KPSS 70 Puanla 9 Memur Alımı! Yapacak

Niğde Belediyesi resmi gazete ’de en az KPSS 70 puan ile 9 memur alımı yapacağını bildirdi. Paylaşılan ilanda adayların başvuru yapacakları tarihin yanı sıra başvuru da istenen belgelerde aktarıldı. İlan bilgileri ve tüm detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 05.06.2020, 13:06 20.06.2020, 12:13
Niğde Belediyesi KPSS 70 Puanla 9 Memur Alımı! Yapacak

Niğde Belediye Başkanlığı Resmi Gazete'de en az KPSS 70 puan ile adayların başvuracağı ilan paylaşıldı. Paylaşılan ilanda 9 muhasebe memuru alınacağı bildirildi. Muhasebeci memur alım ilanında, "Bağlama Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere;

“Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." şeklinde açıklamalar yapıldı.

Memur alımı için gereken şartlar Kamu haklarından mahrum bulunmama, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olma, Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerlikle ilgisi bulunmama, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmama, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşıma olarak kabul edilmiştir.

Başvuru için 2018 yılı KPSS ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olma ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama özel şartlar arasında bulunmaktadır.

Adaylardan İstenilen Belgeler Neler;

1. Diploma veya mezuniyet belgesinin noter onaylı örneği,

2. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

3. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin noter onaylı örneği,

4. Erkek adayların askerlikle bir ilgisinin bulunmadığına dair belge,

06 Temmuz 2020 tarihi ile 10 Temmuz 2020 tarihine mesai saatinin bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir. Online olarak www.baglama.bel.tr internet sitesinden başvuru yapabileceklerdir. 

Bağlama Belediyesi hizmet binasında (Bağlama-Niğde) memur alımı için 23 Temmuz 2020 saat 10.00 ‘da sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

 Sınavda Sorulacak Konular;

• 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

• Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

• Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

• Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)