Necmettin Erbakan Üniversitesi 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi, sözleşmeli bilişim personeli temini için bir duyuru yayınladı. Yayınlanan ilana göre üniversite bünyesinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli bilişim personeli alınacak. İşte ilanın detayları...

Kamu Personeli Alımı 19.09.2019, 07:45 19.09.2019, 13:31
Necmettin Erbakan Üniversitesi 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak

Resmi Gazete'de, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünün de onayı alınarak yayınlanan personel alım ilanında, üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere 6 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı kamuoyuna duyuruldu. 

İlanda yer alan metne göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca, yazılı ve sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı) Sözleşmeli Bilişim Personeli alınması ibraz edildi. Bu kapsamda bakıldığında üniversite bünyesinde çalışmak isteyen personeller hem yazılı sınava hem de sözlü sınava girmek durumundadırlar.

Sınava başvuruda esas alınacak ve çağrılması düşünülen aday personeller için de yol haritası oluşturuldu. Buna göre, hem yazılı hem sözlü sınava çağrılmak için İngilizce dilinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya YDS dengi bir puanın yüzde otuzu ile 2018 KPSS (P3) puanının yüzde yetmişinin toplamıyla elde edilen puan sınava çağrılma puanı olacak.

Hem YDS hem KPSS puanı baz alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday, üniversite tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı sınava çağrılacaktır. 

İlana başvurmak için her personel alımında olduğu gibi bu alımda da bölüm şartı bulunmaktadır. Buna göre fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar yazılı sınava başvurabileceklerdir.

Başvurular, https://www.erbakan.edu.tr adresindeki “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu”nun doldurulmasından sonra adaya ait fotoğraf eklenerek aşağıda istenilen belgelerle birlikte 4 Ekim 2019 tarihine kadar Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Bera İş Merkezi No:12 Kat:22 Selçuklu/KONYA adresine başvurarak yapılacaktır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli İlan duyurusu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@