MSB Memur ve Uzman Yardımcı 175 Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı Memur, VHKİ, Mühendis, Teknisyen, İş güvenliği uzmanı, tekniker ve hizmetli gibi ünvanlarda memur alımı başvuruları 15 Şubat 2019 Tarihine kadar devam ediyor.

Kamu Personeli Alımı 15.01.2019, 11:13 15.01.2019, 13:31
MSB Memur ve  Uzman Yardımcı 175 Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak koşulu ile lisans eğitimi veren Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme lisans programlarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun 10 kişi silahlı kuvvetler uzman yardımcısı olarak alınacaktır.

MSB 165 kişi Kamu personeli alımı için ünvanlara göre mezuniyet şartı en az Ortaöğretim olup adayların ünvanların KPSS ve mezuniyet şartları için kılavuzu incelemesi gerekmektedir. Ayrıca Devlet memuru alımında Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınacaktır.

MSB personel alım başvuruları https://personeltemin.msb.gov.tr  internet adresinden 15 Şubat 2019 tarihine kadar yapılacaktır. Belirtilen internet adresi haricinde yapılan başvurular (Dilekçe, mektup vb. yöntemlerle) kabul edilmeyecek ve bu dilekçelere cevap verilmeyecektir. Ön başvurusu kabul edilen adayların isimleri 19 Mart 2019 tarihinden sonra internet adresinden yayınlanacaktır.

Silahlı kuvvetler uzman yardımcısı ilan metni tıklayınız.

MSB 165 Kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Turgut 2 yıl önce
87.77 kpss puanim kimler balıkesire başvurdu puanını soylesin
Meral özcan 2 yıl önce
Çalışmak istiyorum ama is kurun da baş vurdum olmayınca olmuyor lütfen yardım edermisiniz
Meral özcan 2 yıl önce
2011 beri is arıyorum hiç listede yada kura çıkmadı