MSB KPSS’li ve KPSS’SİZ Bay ve Bayan Astsubay Alıyor

Yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı KPSS’li ve KPSS’siz dış kaynaktan bay ve bayan muvazzaf astsubay alımı başladı. MSB Askeri personel alımı için başvuru şartları ve ilan kılavuzu yayımlanmıştır. Tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 08.10.2019, 21:58 09.10.2019, 10:10
MSB KPSS’li ve KPSS’SİZ Bay ve Bayan Astsubay Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı personel temin duyurusunda bay ve bayan astsubay alımı ilan kılavuzu yayımlayarak 8 Ekim 2019 tarihi itibariyle başvurular başlamıştır. Alınacak askeri personeller KPSS’siz ve Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den en az 60 puan almış olanların başvuruları kabul edilmektedir. Son başvuru tarihi ise 24 Ekim 2019 olarak ilan edilmiştir.

BAŞVURU USULÜ VE ŞEKLİ

Başvuruda bulunmak isteyen ilgili adaylar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sitesine e-devlet üzerinden giriş yapılarak açılan sayfada başvuru formunu doldurarak astsubay alımı sınıf tercihinde bulunması gerekmektedir. Adaylar mezuniyetine göre önlisans veya lisans mezunu programlarına göre başvurular yapılması gerekiyor.ASTSUBAY ALIMI BAŞVURUSU ŞARTLARI NELER

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için önlisans mezunları; 25 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Lisans mezunları için ise 27 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Daha önce sivil veya askeri okullardan hangi sebeple çıkartılmış olursa olsun başvuruları değerlendirilmeyecektir. Sözleşmeli er statüsünde askerlik hizmetini sözleşmeye göre en az 3 yıl yapmış fakat farklı nedenlerden ayrılanların başvuruları kabul edilmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı astsubay alımı için ÖSYM tarafından yapılan 2018/2019 yıllarına ait ( Kamu Personeli Seçme Sınavı) KPSS P3 lisans puanından en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edileceği ilan edilmiştir. Ancak bando sınıfına başvurun adaylar için KPSS şartı aranmıyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından ileriki tarihlerde yetenek sınavı yapılacak olup 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacağı duyuruldu.

MSB bay ve bayan astsubay alımı ilan kılavuzu için tıklayın. Başvuruda bulunan adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra (Tercihlerimi Göster’i)  tıklayarak kayıtlı olan tercihleri görebilecek ve kontrol edebileceklerdir. MSB bay ve bayan astsubay alımına başvuru için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Şeyma 11 ay önce
Kpss siz olmuyor galiba
Nuri 11 ay önce
Kpss siz olmuyor galiba basvuru
Erdem sezen 11 ay önce
Biran önce yaş şartı duzeltilmeli 29 30 olmalı
semih 11 ay önce
yaş sınırı nedir ya?!
kpssyi gecsek yaşa takiliyoruz.

32 yasinda ölsem gencecik diyceksiniz devlette iş vermiyorsunuz. 87 puanla ortada kaldik resmen