MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda en az ilköğretim mezunu uzman erbaş yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 01.03.2019, 01:38 01.03.2019, 07:46
MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı personel alımı ilanında en az ilköğretim mezunu adayların başvurabileceği uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı yapılacağı duyurusu yapıldı.

Başvuru yapmak isteyen adayların Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Alınacak olan uzman erbaş ve uzman onbaşılarda aranan şartlar farklılık göstermektedir. Genel şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, erkek olmak, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak (28 Ocak 2014 tarihi ve sonrası terhis olmak), en az 164 cm boya ve 51 kg ağırlığa sahip olmak yer almaktadır.

Uzman çavuş alımına başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezunu olması ve uzman onbaşı alımına başvuru yapmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir.

Uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı ilanının detaylarını incelemek için tıklayınız.  

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Hamza cobanli 2 yıl önce
Oto elektirci şu tesisatci akserilimi seve seve yaparım bursa da yaşıyorum
A cavus oglu 2 yıl önce
Hava denız kuvvetlerındekıler neden basvuru yapamıyoo bu haksızlık bızde bu vatana severek hizmet edıyoruz bızlerde maduruz 4 yıldır gorev yapıyorumm devletıme denız kuvvetlerınde gorevımı yapıyorum 3 yılımı tamm ladım 4 cu yılımda ıken uzmn alım larına basvuru yapayım dıye kaldım ama orayada basvuru yapamıyoruz bız ınsan degılmıyız
Aslan 2 yıl önce
Arkadaş lar 2 dönem uzman erbaş alımı nezaman açılır bilgisi olan paylassin site görünüyor ama baş vuru ekranı yokk
Abdulkadirceritli 2 yıl önce
Kuvvetler